btbilgi

Her ne kadar küresel tablet pazarı düşüşte olsa bile, en büyük oyuncular hala iyi ürünlerle ayakta tutmaya niyetliler. En büyük oyunculardan Apple, 2018’in Ekim ayında 9,7 inç ve 11 inç boyundaki en son model iPad cihazlarını tanıttı ve satışa soktu. Fakat bu tanıtımda bir kesimin hala merakla beklediği ürün yoktu. 2015’den beri bir güncelleme gelmeyen iPad Mini serisi için, 2019 yılı odaklı bazı söylentiler ancak yeni yeni sızmaya başladı.

Çin kökenli haber servisi China Times’a bakılırsa, Apple 2019’da yeni iPad Mini 5 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Beşinci nesil cihazın üretimine 201 Aralık ayı bitmeden başlanacak ve ilk birkaç ay içinde de satışa sunulacak. Bu söylentinin bir benzeri geçtiğimiz Ekim ayında popüler (ve tahminleri epey doğru çıkan) Apple analisti Ming-Chi Kuo’dan da gelmişti. Kuo benzer bir öngörü ile yeni iPad Mini’nin 2018 sonu veya 2019’un başında duyurulacağını tahmin etmişti.

Bu söylentiler ve tahminler iPad Mini 5’in neye benzeyeceği veya ne türden yenilenmiş özellikleri olacağı konusunda bilgi vermiyor. Fakat analist Kuo tahminleri arasında yeni cihazın ucuz bir model olacağını, düşük maliyetli bir ekranı ve ufak bir işlemci güncellemesine sahip olacağını söylemişti. Eğer bu tahminler doğru çıkarsa, Apple firması iPad Pro modellerindeki özelliklerin bazılarını Mini serisine bundan böyle getirmeyecek demek olabilir.

Apple halen iPad Mini 4 serisi tablet bilgisayarı sadece 128 GB depo alanı ile ABD’de 399 dolardan satmakta. Yeni çıkacak cihazın bundan ucuz olma ihtimali üzerinde duruluyor. Apple bu hareketi ile ucuz tablet pazarında da yerini garantilemek isteyebilir deniliyor. Raporda 2018’deki toplam iPad satışlarının 2017 yılına göre düşüş gösterdiği de aktarılmakta. Ekim ayında yenilenen Pro serisinin üstün başarımının getirdiği popülerite, bu durumu biraz da olsun düzeltebilir belki.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.