btbilgi

Yeni dünyanın yatırım araçları arasında yerini alan kriptoparalar, 2019 yılında yine çok konuşulacak anlaşılan. Özellikle de gücünü büyük ölçüde kaybetmiş olan Bitcoin’in yerine, yatırım yapmaya müsait altcoin (alternatif kriptopara birimleri) yükselişe geçebilir. Bazı altcoin şirketleri geliştirdikleri projeler ve çeşitli iş ortaklıklarıyla altyapılarını güçlendirerek, hem Bitcoin’den bağımsız değer kazanmayı hem de gelecekte piyasada daha fazla söz sahibi olmayı hedefliyorlar.

2019 yılının kriptoparalar için büyük beklentiler vaat ettiğini dile getiren Intexcoin CEO’su Erdoğan Köse, “Kriptoparalar için pek verimli olmayan bir yılı geride bırakırken gelecek yıldan oldukça umutluyuz. Kriptoparalar artık tüm dünyaya varlığını kabul ettirdi. Önemli olan bundan sonraki gelişim süreci nasıl olacak. Bitcoin bu işin öncüsü olduğu için hala en popüler kriptopara olmayı sürdürüyor. Bir yıl önceki olağanüstü yükseliş bir anlamda Bitcoin’i tüm dünyaya tanıtarak olağan değerinin çok üzerine çıkmasını sağladı. Bu yükselme ayı piyasasına girilmesiyle kısa sürede yerini rutin bir düşüşe bırakırken altcoinler de oluşan dalgalanmalara göre kendi yolunu çizmek için harekete geçti.” dedi.

Altcoinlerin altyapı güçlendirme çalışmalarıyla ve ortaklıklarla artık kendi göbeğini kendilerinin kesmek istediğini belirten Köse şunların altını çiziyor: “2019 altcoin yılı olacak. Bitcoin’in kısa vadede eski yüksek rakamlara ulaşması pek olası görünmüyor. Özellikle bazı altcoinler sessiz ama derinden ilerliyor. Örneğin; Ripple dünya çapında bankalarla yaptığı anlaşmalarla yatırımcılarına uzun vadede güzel bir gelecek vaat ediyor. Hatta Ripple ile ülkemizden bir banka üzerinden para transferi yapılmaya da başlandı. Kullanımın bu denli yaygınlaşması kriptoparanın da değerinin artmasını sağlayacaktır. Biz de Intexcoin olarak altyapımızı ürettiğimiz projeler ile destekliyoruz.”

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.