btbilgi

Her geçen sene ülkemizde daha fazla ilgi gören bireysel emeklilik alanında, yeni ve ilginç bir uygulama geliyor. NN Hayat ve Emeklilik firması Türkiye’nin ilk sosyal portföy paylaşımı ve oyun platformunu hayata geçirmiş. BES Asistan ismindeki uygulama sayesinde, kullanıcılar bir yandan oyun oynayarak birbirinden güzel hediyeler kazanıyor, bir yandan da uygulama üzerinden paylaşılan emeklilik yatırım fonu tercihlerini görüntüleyebiliyorlar.

Uygulama kullanıcılara ayrıca, kendi emeklilik yatırım fonu tercihleriyle, uygulama üzerinde paylaşılan diğer emeklilik yatırım fonu tercihlerini ve piyasa verilerini karşılaştırma imkanı da sunuyor. BES Asistan ayrıca Hollanda’da Startupbootcamp programına Türkiye’den seçilen tek girişim. Startupbootcamp’e bu yıl 52 ülkeden 540 şirket başvuru yapmış. BES Asistan, başvuru yapan şirketler içinde Fintech Startupbootcamp programına katılma hakkı kazanan tek Türk girişimi olmayı başarmış.

Uygulama hem oyunlarla keyifli vakit geçirmenizi sağlıyor hem de finansal okuryazarlığa katkıda bulunuyor. Diğer kullanıcılarla yarışarak en iyi emeklilik planınızı oluşturup aylık ve haftalık toplam getirilerinize göre birbirinden güzel ödüller kazanabilirsiniz.

Yeni platform ile ilgili değerlendirmelerde bulunan NN Hayat ve Emeklilik Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Emine Sebilcioğlu, BES Asistan ile bireysel emeklilik sisteminin daha keyifli ve sosyal bir hale geleceğini söyledi. Smart Advice Finansal Teknolojiler A.Ş. ile birlikte geliştirdikleri uygulama sayesinde herkesin istediği kişilerle emeklilik yatırım fonu tercihlerini paylaşabileceğini açıklayan Emine Sebilcioğlu, “BES Asistan ile platformdaki kişiler paylaşılan emeklilik yatırım fonu tercihlerini takip edebilecek ve diğer kullanıcıların yaptığı fon dağılım değişikliklerini görebilecekler. Paylaşılan emeklilik planlarını, kendi planınızın yanı sıra piyasa verileriyle birlikte de karşılaştırabileceksiniz. Üstelik, BES Asistan özel simülasyon ve hesaplama sistemi sayesinde geriye dönük her türlü analizi yapmak ve tüm senaryoları test etmek mümkün hale geliyor” dedi.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.