btbilgi

Dünyanın en büyük mobil işlemci üreticisi Qualcomm, Nesnelerin İnterneti (IoT) çözümerine özel üretilen yeni modemini tanıttı. Qualcomm 9205 LTE modem Nesnelerin İnterneti ürünlerini ve hizmetlerini tek çip üzerinde geliştirme gibi pratik bir imkan vermesi ile dikkat çekmekte. Bu çipset yeni nesil demirbaş takibi cihazları, taşınabilir sağlık takibi aletleri, güvenlik sistemleri, akıllı şehir sensörleri ve giyilebilir elektronik cihazların geliştirilmesine işe yaraycak.

9205 LTE Modem çipi küresel multimod LTE kategorisinde hem M1 (eMTC) ve NB2 (NB-IoT) hem de 2G/E-GPRS bağlantısı desteklemekte. Bir önceki ürün ailesi ile karşılaştırılınca yüzde 50 daha küçük ve yüzde 70’e varan oranlarda enerji tasarrufu sağlamakta. Modem ayrıca düşük enerji tüketimi için geliştirilen bir çok batarya paketini de desteklemekte. Modem beraberinde konum belirleme, donanım destekli güvenlik ve bulut hizmetleri için ek geliştirici araçlarla sunulacak.

IoT cihazları için özel Qualcomm 9205 LTE modem

Qualcomm bu modemi gelecekte olabilecek değişikliklerden etkilenmeyecek biçimde tasarlamış olduğunu rapor etmekte. 5G ağlarının gelişmesine paralel şekilde, dünya çapında LWAN bağlantısı sağlayacak multimod LTE-M ve NB-IoT Cinteriun Modülleri için sağlam bir temel oluşturmakta. Güvenlik iyileştirmeleri ise kendine has Gemalto hizmetleri için güçlü bir çerçeve sunmakta. Cihaz üreticileri ve IoT hizmeti sağlayanlar için TCO’ları düşürmeye yardım eden ‘Cihaz Yaşam Döngüsü Yönetimi’ bu hizmetlerden sadece biri.

IoT cihazları için özel Qualcomm 9205 LTE modem

Qualcomm Avrupa Ürün Yönetimi Birimi’nin Genel Müdür Yardımcısı Vieri Vanghi yeni modemle ilgili şu bilgileri veriyor: “Qualcomm 9205 LTE modem içerisinde bulunan değişiklik ve yenilikler, 2026’ya kadar düşük güç ve geniş-alan bağlantısı kullanması tahmin edilen 6 milyar nesnelerin interneti aygıtının pek çoğunu desteklemesi açısından kritik bir rol oynuyor. LTE nesnelerin interneti teknolojileri, 5G’nin hücresel nesnelerin internet bağlantısının temelini oluşturuyor. Bu teknolojileri küresel ağda müşteriler için ulaşılabilir hale getirirken, yenilikçi çözümler üretmelerine yardımcı olarak sektörleri dönüştürmeye ve insanların hayatını geliştirmeye yardımcı olma gayesi güdüyoruz.”

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.