btbilgi

Kurumsal uygulama ve yazılım firması SAP, 2012 yılında kurduğu SAP Eğitim ve Geliştirme Enstitüsü (SAP Training and Development Institute – TDI) ile gençlere sürdürülebilir çalışma olanakları yaratmayı hedeflemişti. SAP Eğitim ve Geliştirme Enstitüsü tarafından yürütülen ‘SAP Genç Profesyoneller Programı’ kapsamında bugüne dek dünya genelinde 22 ülkede 2 bin 130’dan fazla genç eğitim almış ve bu gençlerin yüzde 99’u SAP iş ortaklarında ya da müşterilerinde istihdam edilmiş.

SAP Genç Profesyoneller Programı kapsamı, İstanbul’dan sonra şimdi de Ankara’ya doğru genişliyor. Program üniversite mezunu gençlere gelişim planına dayalı 2-3 aylık ücretsiz ve kapsamlı bir eğitim sunmakta. Türkiye’de ilk olarak İstanbul’da hayata geçirilen programda 25 genç, 3 ay süren SAP Sales Cloud ve SAP Commerce Cloud odaklı eğitimlerini tamamlayıp firmanın küresel sertifikalarını alarak “SAP Danışmanı” unvanıyla mezun olmuş. Bu gençlerin program sonrasında Türkiye’nin önemli şirketlerinde istihdam edildiği bilgisi verilmekte.

7 Aralık itibariyle Ankara’da Türk Kızılayı’nın “Eğitim Destek Sponsorluğu” ile Etimesgut Yerleşkesinde gerçekleşecek ikinci aşama gerçekltirilecek. Burada eğitim alacak 25 genç, SAP’nin yeni nesil ERP çözümü olan S/4HANA’ya odaklanacak. Bu program sonunda eğitimini başarıyla tamamlayan katılımcıların, SAP S/4HANA Uygulama Senaryoları Tasarlama ve SAP Projesi Etkinleştirilmesi alanlarında sertifikalarını alarak SAP ekosisteminde istihdam edilmeleri hedefleniyor.

Program SAP’nin en son inovasyonlarına odaklanarak SAP çözümlerine dair teknik ve fonksiyonel eğitimler içermenin yanı sıra iletişim, sunum, tasarım odaklı düşünme gibi kişisel becerilerin gelişimini de desteklemekte. Ayrıca program, mezun olduktan sonra 3 yıl içerisinde iş arayışında olan ya da niteliklerine uygun bir işe giremeyen gençlere sunduğu eğitim ve istihdam fırsatı ile ön plana çıkıyor. Program için seçim süreci ise mülakatlar, değerlendirme merkezi uygulamaları, bilişsel test, kişilik profili oluşturma ve benzeri süreçleri kapsıyor.

SAP Genç Profesyoneller Programı ile ilgili ayrıntılı bilgiyi resmi web sayfasından alabilirsiniz.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.