btbilgi

KoçSistem yeni nesil ağ teknolojisi olarak nitelendirilen SD-WAN hizmetini Türkiye’de ilk kez devreye alan şirket oldu. Kurumlara rekabet avantajı ve verimlilik kazandırmak amaçlı sistem, mevcut ağ yapılarından farklı olarak donanım değil yazılım tabanlı modellenmekte. Hizmet KoçSistem’in kendi veri merkezleri üzerinden paylaşımlı olarak sunulmakta.

Firmanın SD-WAN çözümü yazılım tabanlı, otomatik, programlanabilir, proaktif ve iş odaklı oluşu ile dikkat çekiyor. Sistem kurumların yaşadığı yönetim ve performans sorunlarını geride bırakmak için tasarlanmış. Birçok farklı özelliğiyle de firmalara yepyeni bir iletişim deneyimi kazandırmakta:

  • Tak-çalıştır kurulum ile dakikalar içerisinde yeni şube açılışları.
  • Birden fazla hat birleştirme ile yüksek bant genişliği.
  • Gelişmiş trafik mühendisliği sayesinde hat dengeleme ve kesintisiz iletişim.
  • Tek cihaz üzerinden kolay yönetim ve servis değişiklikleri imkanı.
  • Uygulama seviyesine kadar uçtan uca detaylı görüntüleme ve raporlama.

Bu servisin ülkenin 81 ilinde, konum bağımsız olarak verileceği duyurulmakta. SD-WAN sayesinde kurumsal ağlar 7/24 izlenip, olası sorunlara destek hizmeti anlık olarak sağlanabiliyor. SD-WAN çözümü ağda ileri seviye güvenlik, yüksek kullanılabilirlik, taşıma, gelişmiş izleme, raporlama, daha az maliyet ile daha yüksek bant genişliği gibi faydaları organizasyonlara getiriyor.

KoçSistem özel bulutu üzerinden paylaşıma açık yazılım tabanlı SD-WAN hizmetinin sektörde ilk ve tek olduğunu dile getiren KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca; “Bu uygulama ile müşterilerimizin karmaşık bilgi teknolojileri süreçlerini basitleştirecek ve teknolojik altyapı maliyetlerinden tasarruf etmelerini sağlayacağız. KoçSistem olarak kullanıcıların tek cihazla çoklu işlem yapmasına olanak tanıyarak doğru bir servis sağlayıcı ile çalışmanın tüm avantajlarını müşterilerimize sunacağız. Aynı zamanda, performans sorunlarını da çözmeyi amaçlıyoruz. Otomasyonel yapısıyla insan hatasını en aza indiren çözümümüz ile şirketlerin karmaşık süreçlerini en verimli şekilde yönetebilmelerini sağlarken; networkleri üzerinde daha önce hiç olmadıkları kadar kontrol sahibi olmalarını mümkün hale getireceğiz” dedi.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.