btbilgi

Günümüzde ağ bağlantılı cihazlar görmek normal karşılanmaya başladı. Özellikle internet bağlantısı sayesinde uzaktan kontrol edilebilen elektronik aletler çok popüler. Fakat bu konunun dikkate alınması gereken hem kişisel hem de kurumsal tarafı var. Ağlara bağlı yetersiz güvenliğe sahip ve savunmasız cihazlar sorun teşkil ediyorlar. BYOD (Bring Your Own Device), IoT (Nesnelerin İnterneti) ve mobil işgücünün büyümesi ile, CISO’lar (Chief information security officer) ve sistem yöneticileri ağdaki tüm aygıtları bulma ve kontrol etme konusunda zorluklarla karşılaşıyorlar.

Bu teknolojilerde görülen büyüme, işleri kolaylaştıracak şekilde önemli faydalar sağlasa da siber saldırganların savunmasız aygıtlara erişimlerini ve kontrollerini de kolaylaştırır. Bu ortamda, Portnox’ın bulut tabanlı ağ erişim kontrol çözümü (Network Access Control – NAC) olan CLEAR, şirket ağındaki hem açık hem de kapalı uç noktalar için erişimin belirlenmesinde ve otomatik olarak kontrol edilmesi görevini üstlenir ve olası saldırılarla doğması muhtemel sıkıntılara karşı bariyer olur.

BT uzmanları genellikle şirket çalışanlarını teknolojiyi kullanmaları yönünde cesaretlendirir ve sonrasında sağlanan finansal faydaları toparlarlar, bunun sonucunda şirket sistemlerinde oluşabilecek tehlikelerden de endişe duyarlar. BYOD, IoT, mobil işgücü gibi dijital dönüşüm süreçleriyle ilgili çalışmalarını gerçekleştirirken görünürlük ve erişim kontrollerini her zamankinden daha fazla önemserler. Yeni nesil NAC çözümleri herhangi bir aracı kullanmaksızın tüm uç noktalarda ağ yönetiminin görünürlüğünü sağlar ve ağı riske sokabilecek bir sıkıntı görürse erişimi otomatik olarak sınırlandırır ya da kısıtlar. Bir bulut servisi aracılığıyla ise ağ erişim kontrolü daima daha kolay olur.

Bulut tabanlı bir hizmet olan Portnox’ın CLEAR çözümünden yararlanmak firmalara siber risklerin yönetimini basitleştirme,  güçlü bir erişim kontrolü ve ağ görünürlüğü özelliklerinin yanında bir SaaS çözümünün tüm avantajlarını da sunar. Artık ağ bağlantılı savunmasız cihazlar ile vakit kaybetmek ve tehlikede kalmak zorunda değilsiniz.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ