btbilgi

Black Friday (Kara Cuma) ve Cyber Monday (Siber Pazartesi) gibi günler, her sene başta ABD olmak üzere birçok ülkede bolca kampanya yapılan özel tarihler olarak bilinmekte. E-ticaret sitelerinin ve online mağazaların hevesle bekledikleri bu tür günlerde, eğer şirketler yoğun trafiğe hazır değilse sıkıntı yaşamaları muhtemel. Yılın en başarılı geçmesi beklenen günlerinde müşteri ziyaretini satışa çevirebilmek için, Ticimax E-ticaret Sistemleri’den bazı öneriler aktarılmış:

Ödeme türüne göre indirim

Tam ödeme adımında kredi kartı, havale gibi ödeme tiplerine göre kampanyalar yapılabilir ya da hediye çeki kullandırılabilir. Ödeme bazlı kargo kampanyası ile ekstra indirimler de sunulabilir. Ödeme adımında seçtiği ödeme yöntemine göre yüzde 5, yüzde 10 şeklinde sepet tutarına göre indirimler yapılabilir.

İndirim kuponları

Sitenizde pop-up ya da sabit bir banner yardımıyla, ziyaretçilere ilk alışverişlerinde kullanmak üzere bir kupon kodu hediye etmek işe yarar. Ziyaretçi tam siteden ayrılmak üzereyken çıkış butonuna yaklaştığı anda, “dur gitme işte sana özel hediye çeki’’ gibi otomatik pop-up ile ilgisi çekilerek alışverişe yönlendirilebilir.

X al Y öde kampanyası

Bu model e-ticaret siteleri için sepet ortalamasını yükseltme ve stokları eritmede oldukça etkilidir. Yeni sezon ürünlerini öne çıkarmak ya da herhangi bir markanın sipariş ortalamasını yükseltmek için kullanılabilir.

Tüm ürünlerde yüzde 50 indirim

Sadece özel alışveriş günlerine özel olarak, tüm ürünlerde geçerli olmak üzere yüzde 50 gibi fark yaratacak bir indirim sunulabilir.

Sepete özel indirim

Giyim, elektronik ve ayakkabı gibi özel alışveriş günlerinde çok tercih edilen ürün gruplarında, sepette belirli bir alışveriş tutarı üzerinden yüzde ya da tutar bazında ekstra indirimler verilebilir.

Tüm indirimli ürünler tek kategoride

Tüm kampanyalı ve bu alışveriş günlerine özel ürünleri tek bir kategoride toplamak ilgiyi artırır. “Kara Cuma Özel” ya da “Siber Pazartesi Özel” gibi başlıklarla listelenmiş indirimli ürünler, kolay erişim anlamına gelir.

Kargo kampanyası

Alışverişlerde “Kargo 1 TL” ya da “Tüm ürünlerde kargo ücretsiz” gibi kampanyalar, bu yoğun dönemlerde ziyaretin satışa dönüşme ortalamasını arttıracaktır.

Pop-up fırsatlar

Herhangi bir marka, kategori ya da ürün sayfasında bulunan ziyaretçilere, belirli bir süreden sonra pop-up çıkararak hiç beklenmeyen bir anda indirim sunmak, basit bir gezintiyi alışverişe çevirebilir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.