btbilgi

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), yeni iş yapış şekilleri ve yenilikçi bakış açıları geliştirmek için “TSKB Teknoloji ve Girişimcilik Platformu” programını kurduğunu duyurdu. Türkiye Girişimcilik Vakfı (GİRVAK) işbirliğiyle hayata geçirilen platform, TSKB çalışanlarının uzman bankacılık deneyimleri ve bilgi birikimleriyle GİRVAK temsilcilerinin (fellowlar) girişimcilik ruhlarını bir araya getiriyor. TSKB Teknoloji ve Girişimcilik Platformu tanıtımı, Kolektif House’da gerçekleştiren etkinlikle yapıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan TSKB Genel Müdürü Suat İnce, . TSKB Teknoloji ve Girişimcilik Platformu hakkında şu bilgileri aktardı: ““Bugün, bizim için çok önemli yeni bir işbirliğinin temelini atıyoruz. Teknoloji ve inovasyonun tüm sektörleri şekillendirdiği içinde bulunduğumuz dönemde, deneyim ve yeniliğin ortak akılda buluşmasını çok önemsiyoruz. Bugünün ve geleceğin ruhuna uygun kalkınma modelleri oluşturmak için kurum kültürümüze “girişimcilik” unsurunu ekliyor ve ülkemizde dijital dönüşümün itici gücü olan start-up ekosistemiyle işbirliği yapmak için yola çıkıyoruz.”

“Bu işbirliğiyle şimdiye kadar imza attığımız yeniliklere, yenilerini ekleyeceğiz. Daha da önemlisi, ülkemizin kalkınması için yaptığımız çalışmalar, yepyeni bir bakış açısıyla güçlenecek. Daha çok kişinin hayatına dokunacak, daha çok gencin geleceğini dönüştüreceğiz. GİRVAK ile birlikte kurduğumuz TSKB Teknoloji ve Girişimcilik Platformu ile deneyim ve yeniliği ortak akılda buluşturacağız. Bu platform aracılığıyla GİRVAK’ın girişimcilik kültürünü yaygınlaştırma misyonu ile TSKB’nin kalkınma ve yatırım bankacılığı alanındaki deneyimini harmanlayan, uygulanabilir yeni ürün ve stratejiler ortaya çıkarmayı arzu ediyoruz.”

Etkinlikte konuşma yapan GİRVAK Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra ise şu sözlerle yeni programı ve hedeflerini anlattı: “Girvak, Türkiye’nin üreten ve değer yaratan ülke olma yolundaki dönüşümünü girişimcilikle hızlandırmak vizyonuyla kuruldu. Girişimcilik potansiyeli olan gençlerin kendi yollarından giderek iz bırakmasına destek olmak için ise Fellow Programı’nı hayata geçirdik. Programın ana amacı girişimci genç liderleri desteklemek olduğu için fikre değil, insana yatırım yapıyoruz. TSKB girişimciliğe, inovasyona ve gençlere büyük önem veriyor. Şirket bünyesindeki MT programlarını da çok önemsediğini ve ayrıca gençlerin bakış açısına çok değer verdiklerini biliyoruz. Bu kapsamda birlikte tasarladığımız programda Girvak fellowları ile TSKB genç çalışanları, TSKB’nin belirlediği bir odak alanı hakkında fikir ve iş modeli geliştirerek atölyeler gerçekleştirecek ve nihayetinde ürün veya hizmet geliştirecekler”

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.