btbilgi

Müşteri deneyimi yönetim platformu Pisano, bu alandaki çözümlerin geliştirilmesi amacıyla ilk inovasyon yarışmasını düzenledi. İstanbul’da gerçekleştirilen yarışmaya Türkiye’nin farklı illerinden 53 geliştiricinin  oluşturduğu 21 takım katıldı. 48 saat içerisinde proje fikirleri geliştiren takımlara, süreç boyunca konularında uzman mentorlar destek verdi. Jüriye sunulan projelerden en iyi beşi ödüllendirildi. Birinciliği kazanan proje ise ‘Evrak İşim’ ile Exbibyte oldu.

Pisano Hackathon Yarışması’da mentorluk görevini Yenibiris.com Ürün ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdürü Eren Çamlıkaya ile, Denizbank İnovasyon Başkan Yardımcısı Serkan Kocaman üstlendi. Projeler değerlendiren jüride ise Koçfinans İnovasyon ve Dijital Dönüşüm Yöneticisi Erman Taylan, Türkiye İş Bankası Müşteri Deneyimi Müdür Yardımcısı Ahmet Tirakioğulları, Vivense Kurucu Ortağı ve Müşteri Hizmetleri Direktörü Neslihan Erol, Biges Güvenli Hayat Teknolojileri Bilgisayar Programcısı Uğur Özyılmazel, Pisano Kıdemli Müşteri Deneyimi Ortağı Uğur Özmen yer almış durumda.

Pisano Hackathon’un odağı müşteri deneyiminde inovasyon

Hackathon yarışmasının birinciliğini kazanan ‘Evrak İşim’ projesi, karmaşık evrak toplama süreçlerini şematize edip bilgilendirme sağlamak üzerine. İkincilik ödülü kiralık gayrimenkullerin değerlerini hesaplayan ve açık artırma usulü kiralanmalarını sağlayan ‘RaiseIt’ projesiyle S. King Cool ekibine gitti. Üçüncülük ödülü ise kullanıcıların bir ürünün barkodunu tarayarak ya da fotoğrafını çekerek fiyat araştırması yapıp, sepetini en ucuz ürünlerle doldurmasını sağlayan ‘M11” adlı projeyle Lamerlar takımının oldu.

Genç yetenekleri keşfedip ekibe katmanın ilk günden beri şirket kültürlerinin bir parçası olduğunu belirten Pisano CTO’su Emir Bostan, etkinlik ile ilgili şu bilgileri veriyor: “Geçtiğimiz senelerde düzenlediğimiz Pisano Yazılım Kampı’nda tanıştığımız yazılımcılardan bir tanesi ekibimizin çok önemli bir üyesi haline geldi ve bugün Hackathon’un mentorlarından biri. 2018 Şubat ayında ise Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Kodla’18’e katıldık. O etkinlik sayesinde ekibimize hem stajyerler hem de genç mühendisler kattık. Büyük bir heyecanla planladığımız Hackothon’da ise 48 saat var gücüyle çalışan gençlerimizin ne kadar istekli ve yetenekli olduğunu bir kez daha tecrübe ettik. Sadece İstanbul’dan değil; Siirt’ten, Ankara’dan, Antalya’dan arkadaşlarımız katılım gösterdi. Bu ilgi bizi çok mutlu etti. Katılan ve destek olan herkese teşekkür ediyorum. Pisano ailesi olarak önümüzdeki süreçte inovasyon projelerine ara vermeden devam edeceğiz.”

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.