btbilgi

Akıllı telefon tüketicileri firmalardan her sene yenilikler beklemeye çok alıştı. Markalar da yeni ürün satışını devam ettirebilmek için çok farklı yönlerde çalışmalar yapıyorlar. Bunların arasında en çok merakla bekleneni ise katlanabilir akıllı telefonlar. Senelerdir teknoloji fuarlarında görmekte olduğumuz esnek ekran projeleri 2019’da bir ürün olarak sonuca varabilir. Güney Kore’li dev Samsung bu türden biri ürünün müjdesini verdi.

Geçtiğimiz Ekim ayında resmi Twitter hesabından ilk sinyali veren Samsung, bu sefer de Facebook’daki Samsung Mobile sayfasının ikonunu değiştirdi. Eskisinin yerine konulan hareketli logo, firmanın ilk katlanabilir telefon modelinin nasıl katlanacağına dair ipuçları veriyor olabilir. Kanalın takipçilerinin bu yenilik üzerine çok heyecanlandıkları, verilen beğenme ve yapılan yorumlardan kolayca anlaşılabiliyor.

Firmanın bu yeni modeli bu hafta sonu düzenlenecek Samsung Geliştiriciler Konferansı’nda açıklaması beklenmekte. Daha önce Kore’de yapılan bir basın toplantısı sırasında, firma konferansta en azından cihazın arayüzüyle ilgili bilgi vereceğini söylemişti. Yeni cihazın tamamen farkı bir kullanıcı deneyimi sunacağı ve yeni gösterilecek arayüzün de bu deneyimin büyük bir parçası olacağı belirtilmekte.

İşin ilginç tarafı, daha önce hiç ismi duyulmamış bir şirket olan Rouyu Technology’nin, Samsung’dan önce ilk katlanan akıllı telefonu göstermiş olması. Her ne kadar ilk videolardan cihazın kalitesi ve kullanılabilirliği hakkında şüpheler oluşsa bile, Samsung’dan önce, hatta Kasım başında sınırlı sayıda önsipariş edilebilecek telefon oldukça önemli bir gelişme olacak. FlexPai ismindeki bu telefon Snapdragon 8150 işlemci kullanacak, 7,8 inçlik ekrana ve 7,6 mm kalınlığa sahip. Fiyatı ise 1291 Dolar’dan başlıyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.