btbilgi

Evde olmadığınız zamanlarda sevdiklerinizin veye tatile gittiğinizde evinizin güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz? Çalışan anne-babalar veya evde hastası olanlar ailelerde bu durum hep çözülmesi gereken bir problem olarak bizi bekliyor. İşte son yıllarda bu türden endişeleri gidermek için tasarlanmış kablosuz ev tipi güvenlik kamerası ürünlerini sıkça görüyoruz. TP-Link NC450 model kablosuz kamera gibi ürünler sayesinde, evimizde bir sorun olduğunda anında haberdar olmak ve gerektiğinde müdahale edebilmek mümkün oluyor.

TP-Link NC450 IP kameranın en önemli özelliği ses ve hareket takip edebilmesi. Herhangi bir ses ya da hareket algıladığında yatay ve dikey dönüş yapıp, sesin ya da hareketin geldiği yöne bakıyor. NC450 algılanan ses ve hareketi takip ederek çekimler yapabilmekte ve anlık olarak bu çekimleri kullanıcıya raporlamakta. Kameranın yatay dönüş açısı 360 derece ve dikey açısı ise 150 derece. Bu sayede kullanıcı evde oluşan durumdan anında haberdar olup, güvenliği ilgilendiren bir sorun varsa kolluk kuvvetlerine başvurabilir.

TP-Link kablosuz IP kamera ile eviniz gece gündüz güvendeKameranın iki yönlü ses iletim özelliği de bulunmakta. Böylece evden uzakta olan kullanıcı ses ile evdeki duruma müdahale edebilir. Örneğin evde yalnız olan çocuk yapmaması gereken bir eylem gerçekleştiriyorsa, ebeveynler sesli bir uyarı ile çocuğu bu eylemden vazgeçirebilirler.

Kızılötesi LED aydınlatması sayesinde gece görüşü elde edebilen TP-Link NC450 kamera, yaklaşık 8 metre mesafeye kadar karanlıkta çekim yapabilmekte. Kamera otomatik olarak keskin monokrom video akışına geçerek, aralıklarla net ve ayrıntılı resimler verebiliyor. Bunlar istenirse cihaz üzerindeki Micro SD kart yuvasından hafıza depolama kartlarına yüklenebilmekte.

TP-Link kablosuz IP kamera ile eviniz gece gündüz güvendeKullanıcılar NC450’ye akıllı telefon ve tablet bilgisayarlardan kolayca erişilebilir. TP-Link’in Android ve iOS platformlarında ücretsiz bulunan ‘TpCamera’ uygulaması sayesinde kameraya her yerden, her zaman erişmek mümkün. Kameranın uyarı mesajlarını ileteceği adresten, görüntü kalitesine değin her tür ayar da bu uygulama ile kolayca yapılabiliyor. Kameranın çektiği videolar ve fotolara da uygulama üzerinden ulaşılabilir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.