btbilgi

2017’de Akıllı Çocuk Saati ile bireysel IoT (Nesnelerin İnterneti) pazarına giriş yapan Vodafone, şimdi de “V-Yaşam” markasını oluşturarak bu vizyonu genişletiyor. V-Yaşam ürün serisinde ilk aşamada V-Çocuk Saati, V-Pati, V-Araba ve V-Çanta ürünleri sunulmakta. Bu ürünler kullanıcılara her an ve her yerde bağlantı imkanı sunuyor. Mobil uygulama üzerinden kurulabilen cihazlar ailenin güvenliğine katkıda bulunmak için tasarlanmış.

V-Yaşam serisi ürünlerde ‘V-Sim’ adı verilen bir akıllı sim kart kullanılmakta. Google Play ve Apple Store mağazalarından ücretsiz indirilebilen V-Yaşam mobil uygulaması üzerinden otomatik olarak aktif hale gelen bu kart, hangi nesneye bağlanırsa onu akıllı hale getiriyor. Mobil uygulama sayesinde sevdikleri kişi ya da nesneleri uzaktan takip ederek güvende olup olmadığını anlayabiliyor. Bu ürünleri kullanmak için Vodafone abonesi olmak zorunluluğu da bulunmamakta. Fakat Vodafone aylık abonelik gerektiren ürünler için iki özel tarife sunuyor. Ayrıntılı bilgi ürünlerin resmi web sitesinden alınabilir.

Vodafone’dan IoT destekli aile güvenliği ürünleri: V-YaşamV-Çocuk Saati

Vodafone’un Alcatel işbirliğiyle sunduğu yeni V-Çocuk Saati ile ebeveynler, güvenli bölgeler belirleyerek, çocukları bu alanın dışına çıktığında bildirim alabiliyor. Arama özelliği ile çocuklarıyla konuşabilen ebeveynler, her an her yerde çocuklarının nerede olduğunu uygulama üzerinden görebiliyor. Çocuklar, herhangi bir acil durumda tek tuşla ebeveynlerine haber verebiliyor.

V-Pati

Vodafone’un Alcatel işbirliğiyle sunduğu V-Pati ile köpek sahipleri, güvenli bölgeler belirleyerek, evcil hayvanları bu alanın dışına çıktığında bildirim alabiliyor. Hafif ve ergonomik tasarımı sayesinde köpeği rahatsız etmeyen V-Pati ile her an her yerde evcil hayvanların nerede olduğunu uygulama üzerinden görmek mümkün oluyor.

V-Araba

Vodafone’un Arvento işbirliğiyle sunduğu V-Araba ile araç sahipleri, araçlarını nereye park ettiklerini “Aracımı Bul” moduyla anında hatırlayabiliyor. “Park Modu” ile araçlarının bulunduğu yerden hareket ettirildiğinde uyarı mesajı alan araç sahipleri, “Seyahat Modu” ile araçlarının hangi gün nerede kullanıldığını bilerek seyahat geçmişini takip edebiliyor; “Vale Modu” sayesinde araçlarını izleyebiliyor ve nereye park edildiğini görebiliyor; “Servis Modu” ile de araçlarının servis durumunu takip edebiliyor ve arıza durumunda mesaj alabiliyor.

V-Çanta

Vodafone’un Alcatel işbirliğiyle sunduğu V-Çanta ile çanta ve valiz kullanıcıları, güvenli bölgeler belirleyerek, çantaları bu alanın dışına çıktığında bildirim alabiliyor. Hafif ve ergonomik tasarımı sayesinde kolaylıkla taşınabilen V-Çanta ile her an her yerde çantanın nerede olduğu uygulama üzerinden görülebiliyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.