btbilgi

Erken aşama teknoloji girişimi yatırımcılarından StartersHub, yeni bir dizi etkinliğe başlamış durumda. Hubbing Wednesday isimli bu etkinlikler startup ekosistemine hitap ediyor ve farklı alanlardan oyuncuları bir araya getirmeyi hedefliyor. İlki 17 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirilen etkinlikler, altı ay boyunca her ayın üçüncü Çarşamba günü düzenlenecek. Etkinlik serisinin ikincisi, 21 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşecek.

Etkinlikler StartersHub mezunlarının yanı sıra girişimcilere, potansiyel iş ortaklarına, mentorlara, melek yatırımcılara ve üniversite öğrencilerine hitap ediyor. Etkinlik serisi boyunca yatırımcıların startup’larda aradığı değer yaratma, ölçeklenebilirlik ve uluslararası pazara açılma gibi değerler hakkında önemli paylaşımlar yapılması planlanmış. Ayrıca teknolojinin sanata yansımaları ve girişimcilik dünyasındaki yeni trendler de gibi konular da Hubbing Wednesday etkinliklerinde tartışılacak.

Girişimciler için StartersHub Hubbing Wednesday etkinlikleri
İnanç Ayar ve Sean X Yu

Birinci Hubbing Wednesday etkinliğine HerGünÖğren Kurucu Ortağı İnanç Ayar ve Paraşüt Kurucu Ortağı ve CEO’su Sean X Yu konuşmacı olarak katıldı. Katılımcılarla tecrübelerini paylaşan İnanç Ayar, stratejik değer yaratma konulu bir konuşmayla girişimcilerin merak ettikleri konulara açıklık getirdi. 2006 yılından beri yarı zamanlı olarak Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde ders veren İnanç Ayar, HerGünÖğren ve Fikri Tesisat girişimlerini yürütüyor. Ayar ayrıca Karnaval Radio’da “Bir Yaşam Felsefesi Olarak Girişimcilik” programının sunuculuğunu da yapmakta.

Aynı akşam katılımcılarla buluşan Sean X Yu ise büyüme aşamasındaki girişimcilerin en sık karşılaştıkları problemler ve daha etkin bir lider olmak konularında katılımcıları bilgilendirdi. Paraşüt CEO’su olarak görev yapan Sean X Yu, daha öncesinde GROU.PS CFO’su ve Endeavor Turkey girişimcisi olarak çalıştı.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.