btbilgi

Küresel teknoloji firması Lenovo, kendisi gibi bir diğer Fortune 500 şirketi olan NetApp ile bir ortaklık açıkladı. Hibrit bulut teknolojisinde veriler bazında uzman şirketlerden NetApp ile yapılacak ortaklık, firmaların dijital dönüşüm süreçlerine yarayacak. Lenovo ve NetApp kullanıcıların bilişim teknolojilerini modernleştirmelerine yardımcı olmak amacı ile, yenilikçi bir teknoloji ve basitleştirilmiş bir deneyim sunmayı hedefliyor.

İki şirket NetApp’in endüstride önde gelen tümü flaş nitelikli veri yönetimi çözümleri ile Lenovo’nun ödüllü “ThinkSystem” altyapısını bir araya getirecek. İş ortakları  birlikte yeni ve en kapsamlı depolama ürün gamını gerçekleştirmek için çalışmaktalar. Yeni nesil ürünler NetApp’in temel yazılım teknolojisini kullanacak ve Lenovo’nun Gartner tarafından küresel teknoloji şirketleri arasında ilk 5’te listelenen dünya standartlarındaki tedarik zincirinden faydalanarak Lenovo tarafından üretilecek. Bu iş ortaklığından doğan ilk çözümler olan Lenovo ThinkSystem DE ve DM Serisi ürünlerin, dünya genelinde her noktadan hemen satın alınabileceği açıklandı.

Bunlara ek olarak Lenovo ve NetApp, Çin’in özel gereksinimlerini ve farklı bulut teknolojilerinin oluşturduğu ekosisteminin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bir girişim de gerçekleştiriyor. Bu amaçla iki şirket yerelleştirilmiş ve yeniden uyarlanmış depolama ürünleri ve veri yönetimi çözümleri sunmak için Çin’de bir ortak girişim şirketi kuracak. Yeni girişimin yerel onayları beklediği ve 2019 baharında faaliyete başlayacağı belirtiliyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.