btbilgi

Dünyanın en büyük otomotiv markalarından Mercedes-Benz’in Türkiye bölümü, ilk kez bir hackathon etkinliğine imza atmaya hazırlanıyor. HACK.ISTANBUL ismindeki etkinlik, firmanın mobilite odaklı inovasyon ve teknoloji çözümleri arayışının bir parçası. Katılımcılar bu hackathon’da yazılım ve donanım projeleri geliştirerek, geleceğin mobilite dünyasında fark yaratacak çözümler üretmeye çalışacaklar.

HACK.ISTANBUL etkinliği 1-2 Aralık 2018 tarihlerinde, firmanın İstanbul’daki Hadımköy lokasyonunda bulunan Küresel IT Çözümleri Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 30 Kasım akşamında buluşacak olan katılımcılar, takip eden iki gün 24 saat boyunca aralıksız şekilde yenilikçi mobilite çözümlerine odaklanacaklar. Firma hackathon temposuna uyum sağlayabilecek, yarışma ruhunu seven yazılımcıları, tasarımcıları, iş geliştirme uzmanlarını, girişimcileri, yeni mezunları ve üniversite öğrencilerini davet ediyor.

Hackathon’un konusu ‘Discover the Future of Mobility’ olarak saptanmış. Katılımcıların üzerinde çalışacakları temalar bağlanılabilirlik, otonom sürüş, paylaşılan hizmetler ve elektrikli araçlar olacak. Bundan sonra her yıl tekrarlanacak etkinliğin ana konusunun, her sene değişeceği bilgisi de verilmiş durumda.

HACK.ISTANBUL’a katılmak için etkinliğin “www.hackathon.mercedes-benz.com.tr” adresindeki web sitesinden kayıt yaptrmak gerekecek. Kayıtlar Ekim ayının son haftası başlayacak ve istenirse bireysel veya takım olarak katılım mümkün olacak. Etkinlikle ilgili duyurular ise Mercedes-Benz Türk’ün Facebook, Instagram ve Linkedln sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılacak. Yarışmada ilk üçe girenleri toplamda 37 bin 500 TL’lik para ödülü bekliyor. Ayrıca takım üyelerinin her birine Raspberry B Plus mini bilgisayar seti hediyesi de var. Birinci olacak takım ise henüz açıklanmamış sürpriz hediyelere sahip olacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.