btbilgi

Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda bu sefer de bir temiz enerji girişimi yer almış durumda. Bu ürün ile herkes hem evinin perdelerini çözmüş olacak, hem de perdelere vuran güneş ışığı ile elektrik üretebilecek. Güneş enerjisi paneli olarak tasarlanan perde görünümündeki Solar Curtain, güneş ışığı bol olan ülkemizde evlerin elektrik ihtiyacını karşılamak için tasarlanmış.

Günümüz şartlarında güneş paneli için çatı veya bir arazisi bulunmayanlar için ideal olan Solar Curtain sayesinde, 4 kişilik bir ailenin yıllık elektrik tüketiminin üçte biri kadar enerji sağlanabiliyor. Ürün evin içine bakan tarafında onlarca renk ve desen seçeneğiyle bir stor perde görünümü sunuyor. Perdenin dışarıya bakan tarafında ise yüzde 22 verimli hücrelerden oluşan güneş paneli bulunmakta.

Gün içinde perde işlevi gören Solar Curtain, aynı zamanda güneş enerjisinden elektrik üretiyor. Özel mobil uygulaması ile perde kontrol edilebildiği gibi, anlık üretilen elektrik miktarı da takip edilebilmekte.  Kolay kurulumu ile kullanıcılara sorun çıkartmayan teknolojik perde, duvara veya tavana monte ediliyor. Perdeden çıkan tek bir kablo doğrudan prize takılabilir veya bir akü eklenerek depolama da yapılabilir. Panel kısmı fermuarlı tasarım sayesinde gerektiğinde kısa sürede sökülebilmekte.

Perdenin öne çıkan özellikleri arasında kişiye özel tasarım, yüzlerce renk ve desen çeşitliliği, mobil uygulama kontrolü ve dekoratif olması yer almakta. 5 yıl panel garantisi ile de uzun ömürlü olmayı hedefliyor. Enerji tasarrufu açısından 4 metrekarelik perde kullanımı ile yılda 230 TL tasarruf etmenin mümkün olacağı belirtilmiş. Arıkovanı platformunda sunulan Solar Curtain, 2 metrekareden başlayan ve artan paketler halinde sunulmakta. Önsiparişlerin teslimatı için ise 2019’un Ağustos ayı tarih olarak verilmiş.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.