btbilgi

Eğer sevdiklerinizle doğa gezilerine çıkmayı, kamplara gitmeyi seviyorsanız işte size çok ilginç bir ürün. ioCamper büyük boy minibüslerin arkasına sığabilen ve gittiği yerde açılıp minik bir daireye dönüşen bir proje. Bu katlanır kulübeyi L1, H1, H2 veya H3 standartlarında minibüslere (Fiat Ducato, Citroen Jumper, Peugeot Boxer, Iveco Daily, Volkswagen Crafter, Mercedes Sprinter, vs.), aracı modifiye etmeden sokabiliyorsunuz. Kulübenin baz modeli kapalı haldeyken 2,5 metre uzunluğunda, 1,3 metre yükseliğinde ve 1,7 metre genişliğinde.

Mekanik mühendisi Tamas Laczko’nun yaratımı olan ioCamper, farklı boyutlarda ve farklı iç dekorasyon seçenekleri ile alınabiliyor. İç tasarımı modern, retro, çiftlik evi veya yaz evi gibi döşenmiş seçebiliyorsunuz. Ama her model kullanıcıya en yenilikçi çözümleri, optimize bir tasarımla sunmakta. Kulubeyi kapalı şekilde araçtan çıkartıp, 5-10 dakika içinde tam boyuna kadar açmak mümkün. Tam açıldığında yaklaşık 4 katına kadar büyüyen ioCamper kulubeleri, 4 kişilik çocuklu bir aileye yetecek kadar alan sağlayabilmekte. Tam açıldığında iç tavan yüksekliği 2,1 metreyi buluyor.

ioCamper sadece doğada modern bir konaklama alternatifi arayanlar için değil. Evinizin arka bahçesine bir çocuk oyun odası mı lazım? Balık tutmaya gittiğinizde kullanacak bir kabin mi gerekli? Yatılı misafir ağırlamak için fazla odanız yok ama bahçeniz mi var? Bunların hepsi için uygun bir çözüm sunuyor. Kulübenin içinde 4 kişilik yatak alanı, mutfak, tuvalet, duş, klima, eğlence sistemi, LED ışıklandırma gibi ihtiyaç olabilecek her türlü konfor var. Ayrıca elektrik sağlamak için tavana güneş paneli montajı da seçeneklerden biri.

Kulübe içinde kurulu 23 inçlik ekrandan ioCamper’ın çeşitli özellikleri kontrol edilebilmekte. Kulübenin bataryasının şarj durumu, temiz su deposundaki miktar, iç ve dış ısı, tüm LED ışıklar, buzdolabı durumu bilgileri elinizin altında. Laczko halen devam etmekte olan bir IndieGoGo kampanyası ile hem projeyi tanıtıyor, hem de önsiparişleri alıyor. Kampanyada toplanacak para sayesinde ioCamper’ın seri üretime geçmesi mümkün olacak. Seri üretime 2019’un Ocak ayında başlanması planlanmış.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.