btbilgi

Sürdürülebilir enerji konusunda Avrupa çapında çalışan InnoEnergy, enerji depolama alanında parlak fikirlere bir çağrı yapıyor. Elektrik depolama konusu ile ilgilenen tüm dünyadan startup’lara açılan yarışma, girişimcileri ödüllendirecek. Yarışma sonucunda maddi ödüller, iş geliştirme programları, özel eğitimler, hizmet paketleri ve ürünlerin pazara sunulması aşamasında destekler kazanılması mümkün. Yarışmaya başvurular 30 Ekim 2018’e kadar resmi web sitesi üzerinden yapılabilecek.

Startup’lar ilk başvurularını yaptıktan sonra iç değerlendirme, beş dakikalık video aşaması ve bağımsız uzman değerlendirmesinden geçecek. Bu aşamaların ardından seçilen 30 başvuru sahibi, fikirlerini iki paralel jüriye sunacak ve aralarından 15 yenilikçi girişimci seçilecek. Birinciliği kazanan katılımcı, 2018’in Şubat ayında düzenlenecek törende 100 bin Euro maddi ödül alacak.

Başvuru sahipleri iş fikrinin yenilikçiliği, değer önermesi, ilgili pazarın büyüklüğü, ürünün/hizmetin ölçeklenebilirliği, kurucu ekip ve sahiplik yapısı, rekabet avantajı, etki potansiyeli, bir iş ortağı olarak InnoEnergy’ye sağlayabileceği katkı kriterlerine göre değerlendirilecek. Başarılı olan başvuru sahipleri, InnoEnergy’nin iş geliştirme programlarından birine (Highway veya Boostway) dahil olacak ve kendilerine özel destek, eğitim, hizmet ve finansman paketinden faydalanma imkanı sunulacak. Highway hızlandırıcısı, henüz yeni kurulmuş startup’ların ürünlerinin pazara sunulma aşamasını; Boostway programı ise startup’ların büyümesini destekliyor.

Başarılı olan başvuru sahipleri 385’ten fazla iş ortağı, uzman melek yatırımcılar, InnoEnergy’nin Avrupa VC (Girişim Sermayesi) topluluğu ve kamu finansmanı kuruluşlarından oluşan geniş bir ağa erişim sağlayabilecekler. Startup’lar ayrıca yönetim kurulu düzeyinde danışmanlık ve mentorluk almanın yanı sıra her yıl enerji değer zincirindeki şirketlerin startup’larla ve inovasyonlarla buluştuğu InnoEnergy sektörel iletişim etkinliği The Business Booster da dahil olmak üzere, Avrupa’daki enerji depolama etkinlikleri ve başka birçok aktiviteye ön sırada katılım imkanı kazanacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.