btbilgi

Signify (eski adı ile Philips Lighting) ortam aydınlatmasına yeni boyutlar getiren Philips Hue serisinin iki yeni modelini tanıttı. Birincisi oyun keyfini yeni bir seviyeye taşımak için, Hue Sync uygulaması ile eğlence sistemine senkronize edilebilen Hue Play ışıklandırma paketi. Diğeri ise ev içi aydınlatmada farklı bir yaklaşım sunan, Hue köprüsü ile veya direk prize takılarak idare edilebilen dikey LED lamba Hue Signe.

Philips Hue Play bilgisayar monitörü ve TV’lerin çevresine farklı şekillerde konumlandırabileceğiniz kompakt ve çok amaçlı bir ışık barı. Monitörün yanına yatay veya dikey olarak yerleştirilebilir. Arkasına sabitlenerek fon ışığı olarak da kullanılabilir. Hue Play ışık barını yere veya kütüphane/büfe gibi bir mobilyaya takarak da ortama farklı aydınlatma çözümleri getirebiliyorsunuz. Siyah ve beyaz renklerde satılacak ışık barı ürünü, sadece prize takılıp devreye alınabiliyor. Eğer evinizde varolan bir Philips Hue köprüsü ve özel uygulaması varsa, oraya tanıtarak 16 milyon renk seçeneğinden faydalanmak da mümkün.

Philips Hue Signe ürünü ise beyaz veya renkli dolaylı ortam aydınlatması için tasarlanmış. Bu LED ışıklandırma ünitesi ile duvarlarınızı ışıkla boyayabilirsiniz. İnce yapısı sayesinde televizyonun yanına yerleştirdiğinizde göze batmıyor. Salonaki veya yatak odasındaki özel bir bölümü vurgulamak veya karanlık bir alanı aydınlatmak için kullanabilirsiniz. Farklı renk temaları sayesinde her ruh haline uygun bir atmosfer de yaratılabilir. İki boyda satılacak bu ürün de Hue köprüsü ve Hue Sync uygulaması ile senkronize kullanılabilmekte.

Philips Hue Play’in ilk aşamada sadece Avrupa ve Kuzey Amerika’da (ABD ve Kanada) piyasaya sürüleceği açıklanmış. Avrupa’da 20 Ağustos’tan itibaren seçilen ülkelerde ön siparişle, Ekim ortası itibarıyla piyasada olacak. Kuzey Amerika’da ise 2018 Ekim sonu itibarıyla satışa çıkacak. Hue Signe’nin piyasaya çıkışı ile ilgili resmi tarih henüz verilmemiş.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.