btbilgi

Erkek bakımında önde gelen markalardan Gillette her daim yenilikler üreterek müşterilerin ilgisini üzerinde tutmaya çalışmakta. Bu yeniliklere en son geliştirdiği ısıtılmış traş bıçağını da ekleyebilliriz. Firmanın yaptığı açıklamaya göre erkeklerin yüzde 54’ü traştan önce bıçaklarını sıcak suda ısıtmakta. Yüzde 47’si traştan sonra sıcak duş almakta ve yüzde 15’i ise traşın ardından sıcak bir havlu kullanmakta. İşte Gillette Heated Razor isimli ürün tüm bunlar gözden geçirilerek tasarlanmış.

Gillette’in araştırmasına katılan erkeklerin yüzde 71’i traştan daha çok zevk almak istediklerini ifade etmiş durumda. Heated Razor firmanın bu isteği biraz da olsun yerine getirebilmek için attığı adım denilebilir. Her ne kadar berberde olunan sıcak bir traşın yerini tutmasa da, traş bıçaklarını ısıtmak benzer bir etki elde etmesi için planlanmış. Heated Razor ciltte ilerledikçe sıcaklığı sayesinde gözenekleri açıyor ve cildi yumuşatıyor. Bu da doğal olarak daha kolay bir traş anlamına gelmekte.

Bu teknolojik traş cihazı kablosuz şekilde çalışıyor ve şarj için kendi tutma ayağına sahip. Sapının ortasındaki düğmeye basıldığında da bir saniyeden kısa sürede ısınıyor. Isı kullanıcının tercihine göre iki seviyede ayarlanmış, ister 45 derece veya 50 derecede kullanılabilmekte. Cihazın sapında üretilen ısı bıçakların alt kısmındaki banta aktarılmakta. Böylece traş sırasında daha bıçaklar cilde değmeden cilt ısınmış ve gözenekler açılmış oluyor. Heated Razor ürünü Gillette’in benzer model bıçaklarındaki gibi oynar bir başlığa ve su geçirmezlik özelliğine sahip. Yani duşta bile kullanırken elektrik çarpması ihtimali bulunmuyor. Tek bir tam şarj ile altı defaya kadar traş yapılabileceği de aktarılmakta.

İşin ilginç tarafı, Gillette bu cihazın tanıtımında bir IndieGoGo kitlesel fonlama kampanyası kullanmayı tercih etmiş durumda. Yapılan açıklamaya göre, bu yöntemin seçilmesinin sebebi firmanın cihazın üretimi için parası olmadığından değil. Kitlesel fonlama platformlarının kullanıcılardan aldığı başarılı geri dönüş ortamı ve ilgi seviyesinin saptanması için böyle bir kampanya kullanılmakta. Kampanya boyunca bir Heated Razor seti 134 dolara önsipariş edilebiliyor. Ürün piyasaya çıktığında ise 169 dolardan satışa sunulacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.