btbilgi

Şirket dışından gelecek tehditlere karşı korunmanın yeterli olmadığını artık çok iyi biliyoruz. İster kötü niyetli olsun, ister farkında olmadan yapılsın organizasyonlar artık içeriden gelecek saldırılara karşı da korunmak zorunda. Şirket içi güvenlik için dünya çapında çok başarılı ürünlere sahip firmalar var. Bunlardan ikisi olan BeyondTrust ve Bomgar, müşterilerine daha kapsamlı çözümleri tek elden sunabilmek için birleşme kararı almış.

Araştırma ve danışmanlık şirketi Forrester’ın verdiği bilgiye göre, günümüzde organizasyonların yaşadıkları güvenlik açıklarının neredeyse yüzde 80’ı dahili tehlikelerden kaynaklanmakta. Bunun ana kaynağı ise özel yetkilere sahip üst seviye hesaplar. Bu gelişmeler yüzünden artık siber güvenlik yöneticileri Ayrıcalıklı Kimlik/Hesap Yönetimi çözümlerini gözardı edemez hale gelmiş durumdalar.

BeyondTrust ‘Güvenlik Açığı Risk Yönetimi’ konusunda 2018 yılının Forrester Wave lideri durumunda. Firma sunduğu zafiyet analizi ve PAM (Privileged Access Management, yani Yetki Yönetimi) çözümleriyle dünyanın önde gelen güvenlik şirketleri arasında yer almakta. Bomgar ise konuya başka bir yönden bakıyor. Firmanın gelişmiş ayrıcalıklı oturum ve uç nokta koruma çözümleri bulunmakta. Bu iki yaklaşım şimdi birleşiyor, bu sayede ayrıcalıkların kötüye kullanılması ve bununla ilgili tehditlere karşı kurumların korunması için geniş bir portföye sahip olacaklar.

Ortaklık bu birleşme sonucunda yola BeyondTrust adıyla devam edecek. 2018’in Ekim ayında tamamlanması beklenen ortaklık prosedürleri sonucunda, yeni firmanın ana merkezi ABD’nin Atlanta şehrinde yer alacak. Bomgar’ın CEO’su olan Matt Dircks bu birleşme sonucunda yeni yapılanan BeyondTrust’ın genel müdürü olarak görevlendirilmiş.

Dircks bu ortaklık ile ilgili şu açıklamayı yapıyor: “BeyondTrust’ın küresel Yetki Yönetimi liderliğinin üzerine yepyeni bir katman daha ekleme noktasında çok heyecanlıyız. Bu birleşmenin müşterilerimize, iş ortaklarımıza ve genel olarak kurumlara çok büyük faydalar sağlayacağına inanıyoruz. İki firmanın değerli çalışanları hep beraber organizasyonlara yetki bazlı güvenlik çözümleri suınmak konusunda heyecanlılar. Hızla büyüyen dahili güvenlik pazarında Bomgar ve BeyondTrust’ın güçlerini birleştirmesi herkes için kazançlı bir kombinasyon oluşturacaktır.”

BeyondTrust’ın ana faaliyet konusu PAM fakat bunun dışında ayrıca Zafiyet Analizi ve Zafiyet Yönetimi (Vulnerability Management) konularında da çözümlere sahip. Son zamanlarda Türk firmalarının da bilinçlenmeye başladığı bu konu hakkında, BeyondTrust’ın Türkiye çözüm ortağı NSS Teknoloji’den destek alınabilyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.