btbilgi

Bazı araçlar vardır ki, onlar şehrin düz yolları veya sıkıcı asfalt için üretilmemiştir. Macera peşinde koşmaya meraklı bu araçlarla doğaya çıkmanız, ormanlara girmeniz, çöllerde gezmeniz, tepeleri alt etmeniz gerekir. İşte Polaris firması tam da bu türden araçlar üreten bir firma. Özellikle de RZR XP Turbo S modeli, off-road meraklıları arasında iyi bilinen canavarlardan. Firma şimdi aracın 4 kişilik RZR XP 4 Turbo S modelini piyasaya sürerek, bir seferde daha fazla kişiye adrenalin pompalamayı amaçlamış.

Araç ilk bakışta teknolojik görünümü ile o kadar da büyük bir macera düşkünü olduğunu hemen belli etmiyor. Alüminyum çatısı, şık radyatörü, dokunmatik ekranlı gösterge paneli, modern LED spotları ve fütüristik görüntüsü yanıltıcı olabilir. Fakat özellikleri ve yapabildikleri aksini söylüyor. Hafif ama sağlam Polaris RZR XP 4 Turbo S kasasına 925 cc’lik ve 168 beygirlik bir turboşarjlı motor yerleştirilmiş. 1,8 metre genişliğinde bir gövdeye, 81 santimetre çapında off-road lastiklere ve yerden 40 santim yüksekliğe sahip. Boş ağırlığı 896 kilogram ve optimal taşıma kapasitesi 408 kilo.

Polaris firmasının müdürü Chris Musso araç ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söylüyor: “Turbo S platformunu piyasaya sürdüğümüzde tüm müşterilerimizden müthiş heyecan dolu tepkiler almıştık. Bunun üzerine yapılması gereken, aracın dört kişilik versiyonunu üretmekti. Sonuçta bu alanda çıtayı bir kez daha yükseltmeyi başardık ve 72 inç genişliğinde off-road aracı kategorisinde yeni standartı meydana getirdik.”

Şimdiye kadar yaratılmış en vahşi dört kişilik aile aracı olma ünvanına sahip Polaris RZR XP 4 Turbo S için baz modelin 30 bin 49 dolar olduğunu da belirtmek lazım. Bunun üzerine alacağınız başka aksesuarlarla aracın fiyatı yükseliyor. Ama eğer medeniyetten sıkılan ve kendini her hafta sonu dağa tepeye atmaya bayılan biriyseniz, artık bunu aileniz veya arkadaşlarınızla yapma şansı elinizde.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.