btbilgi

Teknoloji odaklı sigortacılık (Insurtech) yenilikçi fikirlerle beslenen ve yatırımcıları olduğu kadar müşterileri de geniş çaptaki alanlardan biri. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de Insurtech gelişmelerini destekleyen firmalar mevcut. Gündelik hayatı kolaylaştıracak yeni ürün ve hizmetlere yönelik destek veren bu firmalardan biri Anadolu Sigorta. Bu sene ikincisi düzenlenen Anadolu Sigorta Hackathon da yeni teknoloji yatırımları yapabilmek için parlak fikirleri bekliyor.

Geçtiğimiz yıl “Sigortacılıkta hayatı kolaylaştıracak dijital teknolojiler” ana temasıyla düzenlenen Anadolu Sigorta Hackathon için bu yılki tema “Mobil Sigortacılık” olarak saptanmış. 17-18 Kasım’da düzenlenecek etkinlik, mobil sigortacılık alanında yeni dijital teknolojilerin geliştirilmesine yönelik çabaları bir araya getirecek. Yarışmanın jürisinde şu isimler yer alıyor: İşNet Genel Müdürü Mehmet Fahri Can, Türkiye İş Bankası Workup Lead Mentörü Ömer Erkmen, Accenture Dijital Yeni Teknolojilerden Sorumlu Yönetici Ortak Özgür Çetin Elmas, OBSS Kurucu Genel Müdürü Zafer Şen, Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı ile Anadolu Sigorta Kurumsal İletişim Müdürü Berna Ergüntan.

Anadolu Sigorta Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşecek olan etkinlikte, katılımcılar 24 saat boyunca projeleri üstünde çalışacak. Ertesi gün bitecek etkinlikte katılımcılar 5 kişiye kadar ekipler halinde yarışacak. İlk üçe giren ekibin ödüllendirileceği Hackathon’da birinciye 20 bin TL, ikinciye 10 bin TL ve üçüncüye 5 bin TL değerinde para ödülü verileceği duyuruldu.

Anadolu Sigorta Hackathon’a başvurular 1 Eylül tarihinde başladı, 17 Ekim tarihine kadar devam edecek. Ayrıntılı bilgi ve başvurular için etkinliğin resmi web sitesine buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.