btbilgi

Yerli lastik üreticisi Brisa, Workinlot girişimcilik platformu iş birliği ile bir inovasyon projesine imza attı. Brisa’nın “Yolculuğun Geleceğini Tasarlıyoruz” vizyonu doğrultusunda gerçekleştirilen program, yolculuk temalı fikirleri ön plana çıkartmak için planlanmış. Programın temel amacı yolculuğun geleceği, otonom sürüş, paylaşım ekonomisi ve elektrifikasyon konularında yenilikçi yaklaşımlara ulaşmak. Bu konularda planlama, hizmet, ürün, iş mükemmelliği ve geleceğin mobilite çözümleri alanlarında fikirlerin hayata geçirilmesi desteklencek.

Brisa üniversite öğrencileri, girişimciler, mühendisler, tasarımcılar, yazılımcılar başta olmak üzere yeniyi keşfetme tutkusu olan herkesi ‘Yolculuğun Öncüleri’ adlı açık inovasyon programına çağırıyor. Programda günümüzün seyahat ve gelişmiş araç trendleri doğrultusunda iş modeli ve prototipler geliştirilmesi hedefleniyor.

Program dahilinde direk Brisa’nın iş alanı ile ilgili iki konsept ön plana çıkıyor. Bunlardan birincisi olan ‘Lastiklerin Geri Dönüşümü’ çağrısı ile ömrü tamamlanmış lastikleri, sürdürülebilirlik bakış açısıyla, en verimli ve doğayla uyum içinde geri dönüştürmenin yolları keşfedilecek. Diğeri olan ‘Lastik Ömrü ve Performansının Ölçülmesi’ çağrısı ile de Brisa’nın yüksek teknoloji ürünü lastiklerinin hangi koşullarda kullanıldığı ölçümlenerek yeni nesil çözümler geliştirilecek.

Üç etap ve final olmak üzere dört aşamadan oluşan sürecin ilk etap başvuruları 26 Ağustos 2018 tarihinde sona eriyor. Her bir etapta açacağı yeni çağrılarla Brisa, Türkiye’nin her yerinden katılacak başarılı girişimcilere finansal destek, mentörlük ve girişimcilik eğitimi gibi çeşitli fırsatlar sunacak. Finalist olan proje sahibi ekip ise 10 bin liralık ödülün yanı sıra girişiminin hayata geçirilmesi için yatırım alma şansına sahip olacak. Ayrıntılı bilgi, seçim süreçleri, başvuru formu ve ilk üç ekibin alacağı desteklerin hepsi programın resmi web sitesinde bulunabilir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.