btbilgi

TÜBİTAK’ın, ‘Yenilik ve Girişimcilik Kapasitesinin Arttırılmasına Yönelik Destek Programı’ TÜBİTAK ve Arçelik Garage iş birliğiyle hayata geçiriliyor. Donanım odaklı kurumsal hızlandırma programı olan “BİGG Arçelik Garage” (Bireysel Genç Girişim) ile yeni girişimler, Arçelik’in teknik ve sektörel bilgi birikiminden faydalanma ve TÜBİTAK’ tan karşılıksız olarak 150 bin TL’ye kadar destek alma fırsatı buluyor.

BİGG Arçelik Garage ülkemizde “donanım odaklı” kurumsal bir program olarak benzerlerinden farklı bir yerde. Programa seçilen girişimciler 1 ay süren lk aşamada çeşitli eğitimler alıyor ve Arçelik Garage altyapısında ürünlerini geliştirebiliyorlar. Ücretsiz olarak hayata geçirilen program kapsamında katılımcılar Arçelik uzmanlarından mentorluk desteği, Arçelik’in yeni nesil Ar-Ge merkezi Garage’da 5 bin TL’ye kadar prototip üretim hakkı ve 3 günlük temel girişimcilik kampına katılma fırsatı kazanıyor. Ayrıca Arçelik program partnerlerinden iş modeli mentorluğu da alabiliyorlar.

1 ay süren programı başarıyla tamamlayan girişimcilere, TÜBİTAK BİGG programının 2’inci aşamasına seçilmeleri halinde 150 bin TL’ye kadar karşılıksız maddi destek imkanı sunuluyor. Programın ana odak alanı “Akıllı Ev Çözümleri”. Girişimcilerden günlük yaşamı kolaylaştıracak, eski alışkanlıklarımızın ötesine geçme fırsatı verecek, güvenliği maksimize edecek, insanların evlerinde ihtiyaç duyduğu konforu yakalamalarına yardımcı olacak yenilikçi fikirler beklenmekte.

BİGG Arçelik Garage programına lisans programlarından bir yıl içinde mezun olacak öğrenciler, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin yanı sıra lisans ya da doktora programlarını en fazla 10 yıl önce tamamlamış bireyler herhangi bir sektör kısıtlaması olmadan başvurabiliyor. Başvurular programın resmi web sitesinden yapılabilmekte.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.