btbilgi

Anadolu Sigorta’nın AStart platformunun, Türkiye İş Bankası Workup programı işbirliği ile düzenlediği Dijital Sigorta Girişimcilik Yarışması tamamlanmış durumda. 7 Ağustos’ta Kolektif House’ta gerçekleştirilen finalde Stuff Sigorta birinciliği ve PetSurfer projesi ikinciliğe hak kazandı. Kazanan girişimler Türkiye İş Bankası Workup programına katılabilecekler. Workup kapsamında girişimcilerin hızla büyümelerini ve işlerini olgunlaştırmalarını sağlamak için gerekli alanlarda destek verilmekte.

AStart Platformu teknoloji odaklı sigortacılığı (Insurtech) destekleyen, gündelik hayatı kolaylaştıracak yeni ürün ve hizmetlere odaklanmakta. Platformun bu amaçla düzenlediği Dijital Sigorta Girişimcilik Yarışması da 100’ü aşkın proje ile başlamıştı. Finale kalan projeler, Türkiye İş Bankası Workup Lead Mentörü Ömer Erkmen, Sigortacılık Profesyoneli ve Mentörü Okan Utkueri, Türkiye İş Bankası Dijital Bankacılık Girişimcilik Birim Müdürü Emre Ölçer, Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcıları Levent Sönmez ve Mehmet Abacı ile Anadolu Sigorta Dijital Kanal Yöneticisi Barış İnan’dan oluşan jüri üyelerine sunumlarını gerçekleştirerek ödüllerini kazandılar.

Finalde kazanan girişimci projelerin ayrıntıları aşağıdaki gibi verilmiş:

Stuff Sigorta

Stuff Sigorta güvencesiz eşyaların beklenmedik olaylardan dolayı oluşan maddi kaybını engellemek için istenilen firmadan online olarak, en uygun fiyat avantajıyla sigorta seçimi sağlamakta. Uygulama sigortacılığa yeni bir soluk getirerek müşterilerine, vakit kaybetmeden tek bir dokunuş ile istediği ürünü, anında sigortalatma ya da iptal etme imkanı sunuyor. Stuff Sigorta aracılığıyla klasik evrak işlemleriyle vakit kaybetmeden, istediğiniz nesneyi, istediğiniz yerden, istediğiniz anda sigortalatabiliyorsunuz.

PetSurfer

Petsurfer evcil hayvan sahipleri ile bakıcılarını buluşturan Türkiye’nin yeni nesil pet platformudur. Evcil hayvan sahipleri bu platform aracılığıyla bakıcılara hizmet bedeli ödeyerek, onları gönül rahatlığıyla emanet ederler. Kısa zamanlı bakıcı arayan evcil hayvan sahipleri, alacağı hizmetler doğrultusunda çevresindeki en yakın bakıcıları listeleyerek en uygun bakıcıyla anlaşabilir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.