btbilgi

Günümüzde çok farklı alanlarda robot çalışanlar bulmak şaşırtıcı değil. Dünya çapında robot teknolojilerini geliştiren binlerce firmanın sunduğu çözümlerle otomotiv, ilaç, gıda, paketleme, elektronik ve eğitim gibi pek çok sektörde hız, esneklik ve verimlilik kazandırılıyor. Bunların en büyüklerinden biri olan Mitsubishi Electric, üretimin her aşamasında büyük kolaylık sağlayan robotlar ile Türk sanayisine de destek oluyor.

Minyatür bileşenlerin mikro montajı için paralel robot kollarından sızdırmaz muhafazalı 6 eksenli robotlara kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Mitsubishi Electric, tasarladığı robotlar ile çözüm veremeyeceği herhangi bir uygulama olmadığı konusunda iddialı markalardan. Geniş ürün gamında temiz odalardan kirli, yağlı ve tozlu ortamlara kadar her türlü ortamda görev alabilecek uygun bir robot yer alıyor.

İlaç Sektörü

Mitsubishi Electric’in ilaç endüstrisi sertifikasyonu, endüstriyel robot çözümlerini ilaç sektörü için ideal hale getiriyor. Robotların dahili veritabanı bağlantısı ve tüm süreçlere uygun kontrol sunan yapıları, kalite ve üretim verilerinin anlaşılır bir şekilde yedeklenmesini gerektiren tüm alanlarda modüler ve esnek uygulamalara olanak sağlıyor.

Gıda Sektörü

Gıda sektöründe artan hijyen gereklilikleri, ürün çeşitliliği ve üretim işlemlerinin izlenebilirliği gibi ihtiyaçlara yanıt verebilen robotlar, yenilikçi detayları sayesinde üst düzeyde hijyenik uygulamalar için kesin kalite garanti edebilmekte.

Otomotiv Sektörü

Son derece hassas ve esnek endüstriyel robotlar, otomotiv sektöründeki seri üretimin yıldızlarından biri denilebilir. Dokunma ile ölçüm, kalite güvencesi ve karmaşık bileşenlerin montajı gibi küçük detayların önemli olduğu durumlarda robotik çalışanlar insanlardan daha yüksek verim sunabilmekte. Ayrıca endüstriyel robotlar 7 gün 24 saat boyunca tam hızda görevlerini yerine getirebilmekte.

Lojistik Sektörü

Robotlar paketleme sektöründe de yoğun olarak tercih ediliyor. PLC kontrolörler, operatör terminalleri ve ek eksenler gibi tüm otomasyon bileşenleri sisteme dahil edilebilemekte. Sisteme bağlanan kontrol kameraları ve robotlar konveyör bantları senkronize çalışabiliyor. Bu özellikler paketleme görevlerinin güvenilir, hızlı ve sürekli şekilde gerçekleştirilebilmesini sağlıyor.

Eğitim Sektörü

Mitsubishi Electric’in kompakt ve hafif robotları, eğitim ortamlarında uygulamalı öğrenim için kullanılmakta. Kolay programlama ve simülasyon seçenekleri robotik alanına girişi kolaylaştırıyor ve esnek hale getiriyor. Bu robotlar standart gerçek zamanlı arayüzler ve kolay programlama sayesinde, karmaşık üniversite araştırma projeleri dahil olmak üzere robotların manipülatör olarak kullanılmasını sağlayabilmekte.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.