btbilgi

Son yıllarda drone fotoğrafçılığı çok popüler bir alan haline geldi. Özellikle drone araçlarının giderek ucuzlaması ve profesyonel çözümlerin herkes tarafından erişilebilir hale gelmesi bu popüleritenin artmasında büyük rol oynuyor. Sadece birkaç yüz dolara bile gayet başarılı sonuçlar verecek drone ürünlerine ulaşmak artık mümkün. İşte bu popüleritenin yarattığı müthiş güzel fotoğraflar da drone fotoğrafçılık ödülleri ile taçlandırılıyor. 2018 Drone Ödülleri bu türden işlerin değerlendirildiği yeni ve büyük çaplı yarışmalardan biri.

2018 Drone Ödülleri yarışması için 101 ülkeden 4 bin 400’den fazla kişi hava fotoğrafı örneklerini yollamış. Bu senenin drone fotoğrafları yarışması için kategoriler şehir yaşamı, vahşi yaşam, spor, insan, doğa, soyut ve ‘senenin en iyi fotosu’ olarak belirlenmiş.

2018 Drone Ödülleri ile senenin en güzel hava fotoğrafları
Tıklayıp büyütebilirsiniz

Yılın fotoğrafı ödülünü Fransız fotoğrafçı Florian Ledoux kazanmış durumda. Çektiği “Above the Polar Bear” (Kutup Ayısı’nın Üzerinde) isimli fotoğraf (yukarıda), buzuldan buzula geçmekte olan bir kutup ayısının güneş ışığında altın gibi parlamasını yakalaması ile dikkat çekiyor. Bir Phantom 4 Pro drone kullanan Ledoux, bu görüntünün şimdiye kadar rastladığı en güzel şey olduğunu belirtmekte.

Kendi kategorilerinde birinciliği alan diğer fotoları aşağıda bulabilirsiniz.

Soyut kategorisinde birincilik:
Ovi D. Pop – “Weather Snake” (Hava Yılanı)

2018 Drone Ödülleri ile senenin en güzel hava fotoğraflarıDoğa kategorisinde birincilik:
Gabriel Scanu – “Mada’in Saleh”

2018 Drone Ödülleri ile senenin en güzel hava fotoğraflarıŞehir Yaşamı kategorisinde birincilik:
Francesco Cattuto – “Assisi Over the Clouds” (Bulutların Üzerindeki Assisi)

2018 Drone Ödülleri ile senenin en güzel hava fotoğraflarıİnsan kategorisinde birincilik:
Qinghua Shui – “Pilgrimage of Millions of People” (Milyonlarca Haç Ziyaretçisi)

2018 Drone Ödülleri ile senenin en güzel hava fotoğraflarıSpor kategorisinde birincilik:
Vincent Riemersma – “Skating Shadows” (Patenci Gölgeleri)

Vahşi Yaşam kategorisinde birincilik:
Adam Barker – “Blacktip Shark” (Siyah Kuyruklu Köpekbalığı)

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.