btbilgi

Telekomünikasyon ve BT şirketi Türk Telekom, Pilot projesinden sonra yeni yaptığı yatırımla girişimcileri desteklemek için bir topluluk merkezi oluşturmuş durumda. Firma Tahtakale’de bulunan eski santral binasını, girişimcilerin ücretsiz olarak yararlanabileceği bir topluluk odağı haline getirdi. Santral projesinden firmanın beklentisi, fikirlerini hayata geçirmek için çalışan kişilerin bilgi ve tecrübelerini paylaşarak birbirine destek olduğu yaşayan bir topluluğa ev sahipliği yapmak ve ortaya çıkacak sinerji ile başarılı olmalarını sağlamak olarak özetleniyor.

Türk Telekom’un en eski üç santral merkezinden biri olarak 1913 yılında kurulan ve yıllarca insanları birbirine bağlayarak bilgi akışına aracılık eden tarihi yapının, görevini sembolik de olsa sürdürmesi istenmiş. Bu merkezin girişimcileri birbirine ve dünyaya bağlaması hedeflenmekte. Bir zamanlar en yeni iletişim teknolojilerine ev sahipliği yapan bina, bundan böyle yeni teknolojilerin üretildiği ve geleceğe yön verildiği bir buluşma noktası olarak hayata devam edecek.

Santral projesi, Türkiye’de girişimcilere özel tamamen ücretsiz olarak hizmet verecek ilk ve tek topluluk merkezi şeklinde konumlandırılmakta. Burada girişimcilere ilham verici bir çalışma ortamı ve topluluk faaliyetleri için benzersiz bir etkinlik alanı sağlanmış. Toplam 3 kat üzerine kurulu 2 bin metrekare alanda hizmet verecek olan merkezde topluluk buluşmalarının düzenleneceği etkinlik alanı, aynı anda 250 kişinin çalışabileceği ortak çalışma, toplantı ve dinlenme alanları ile 360 derece İstanbul manzaralı bir terasa sahip. Tesiste çalışacak girişimciler, bina içinde Türk Telekom’un gigabit hızında internet bağlantısından da ücretsiz olarak yararlanabilecekler.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.