btbilgi

Geçtiğimiz yıl başlayan Cisco ve Google işbirliği duyuruları, şimdi şekillenmeye başlayan yeni projeler ile rayına oturmaya başladı. Açıklanan Google Cloud servisleri entegrasyonu sayesinde, Cisco yapay zeka ve makine öğrenimini bireylerin günlük rutinlerine entegre etmeyi ve iş yapış biçimlerini kolaylaştırmayı hedeflemekte. Bu hamle ile dünya çapında 150 milyondan fazla çalışanın birlikte çalışabilme pratikleri kolaylaştırılmış olacak.

Cisco’dan verilen resmi bilgiye göre Google Cloud Next ile geliştirilen servisler aşağıdaki gibi özetlenmiş:

Çağrı merkezlerine yapay zeka desteği

Çağrı merkezi görevlilerine, soruları daha hızlı cevaplayabilmeleri için yapay zeka destekli asistan eklenecek. Bu gelişme küresel olarak Cisco çağrı merkezi altyapılarını kullanmakta olan 3 milyon görevlinin işlerini kolaylaştıracak. Bu proje için bulut altyapısından faydalanan ‘Contact Center AI’ çözümü devreye sokuluyor. Yapay zeka sadece görüşmeleri gerçek zamanlı takip edip, görevlilere çözüm yolu önerileri sumakla kalmıyor, aynı zamanda görüşmeleri analiz edip makine öğrenme teknikleri ile kendini de geliştiriyor.

Google Calendar ve Webex işbirliği

GSuite’e gelecek bir eklenti sayesinde, bir Webex toplantısını tek tık ile Google Calendar’a ekleme seçeneği sunulacak. Takvimdeki Webex Meetings ikonuna tıklayıp, Cisco iletişim cihazlarını kullanan tüm katılımcıları otomatik şekilde canlı toplantıya getirmek mümkün olacak. Katılımcıların herhangi bir yazılım indirmeleri veya biryerlere abone olmaları gerekmeyecek.

Cisco çağrı ve toplantıları Android’de

Webex Teams Android SDK (yazılım geliştirme kiti) sayesinde geliştiriciler ortak çalışma becerilerini Android uygulamalarına ekleyebilecekler. Bu özellik sadece video konferans anlamına gelmiyor. Verilen etkileyici bir örnekte, Cisco video toplantı özelliğini bir akıllı gözlükte kullanıp, sahadaki gözlük kullanıcısının gördüğü şeyi gerçek zamanlı şekilde küresel video konferansa ekleme senaryosu aktarılmış.

Webex Teams Spaces içinde Google uygulamaları açma

Google ofis uygulamalarının Webex Team Spaces ile entegrasyonu da gerçekleştirilen projelerden. Artık Webex Team Spaces içinde Google Docs, Sheets, Slides ve Forms uygulamaları kullanılabilecek. Bununla özellikle içerik alanında birlikte çalışan kişilerin çok daha verimli olması hedeflenmiş. Herkes tüm dokümanların son ve en güncel hallerine ulaşabilecek, istediği gibi düzenleyip paylaşabilecek.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.