btbilgi

Teknoloji firması LG, insanların hayatına yenilik ve pratiklik getirme konusunda yoğun şekilde çalışıyor. ThinQ AI serisi ürünlerle günlük hayatımıza yapay zekayı sokmaya çalışan firma, ilginç özelliklere sahip bağlantılı beyaz eşyalarla da hayat kalitesini geliştirmeye uğraşmakta. Buna ilginç örneklerden biri de, yeni reklam kampanyası ile tanıtılan Instaview Door-In-Door buzdolabı ürünü. Buzdolabının en ilginç özelliği, cihazın kapısını açmadan içindekileri görebilmek.

LG InstaView Door-In-Door reklam filmlerinde anlatılan hikayeler, evde ve ofiste bir kapıyı açmadan önce tıklatmanın birçok şeyi değiştirebileceği üzerine. Kapılardan girmeden önce tıklamanın kişinin sosyal hayatını, itibarını ve mahremiyetini koruyabileceği günlük hayattan kesitlerle anlatılmakta. Bir yandan da buzdolabının yenilikçi kapı tıklama özelliği bu örneklerle benzeştiği için ön plana çıkartılmakta.

Yapılan araştırmalar tüketicilerin buzdolabı kapısını günde ortalama 66 kez açıp kapattığını göstermekte. Buzdolabı kapıları günde ortalama 32 kez, sadece içindekilere bakılmak ya da bir şeyleri kontrol etmek için açılmakta. Açılan buzdolabı kapısının çoğu kez açık unutulması da cabası. Kullanıcıların hiç düşünmeden yaptığı bu hareketler gün boyunca soğuk hava ve enerji kaybına neden olmakta. LG InstaView Door-in-Door buzdolabı ise ana kapısının camının mattan şeffafa dönebilme özelliği ile bu kayba engel olması için tasarlanmış.

Ev halkı buzdolabının ana camlı kapısına iki kez tıkladıklarında, buzdolabının kapısını açmaya gerek kalmadan içerisindekilere bakabiliyor. Geniş Door-in-Door bölmesi tüketicilerin hızlıca erişmek istedikleri aperatif ve içecekleri kolayca saklamalarına olanak tanımakta. Buzdolabı kapısının gün boyunca gereksiz yere açılmaması soğuk hava kaybını yüzde 41’e kadar azaltıp, gıdaların daha uzun süre taze kalmasını sağlamakta.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.