btbilgi

Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda sunuma açılan en yeni ürün görüntü kontrol sistemi Wollox oldu. Bu cihaz projeksiyon cihazlarına ve yeni nesil flat TV’lere takılarak ekanları dokunmatik hale getirebilmekte. Sunum yaparken bilgisayar gerekliliğini ortadan kaldıran Wollox, cep telefonu ya da tabletten sunum görüntüleyebilmesi ile büyük bir kolaylığa imza atmakta.

İş toplantılarının olmazsa olmazı sunumlar, kablo ve bağlantı gibi teknik problemlerden dolayı çoğunlukla zaman kaybına neden olabilmekte. Wollox’un tasarlanmasındaki amaç fuar alanları, konferans salonları, büyük toplantı salonları ve benzeri geniş alanlarda projeksiyon cihazlarının sunum yapılan bilgisayarlarla kablosuz bağlantı kurmasını sağlamak. Böylece görüntünün yansıdığı alan çalışma alanına çevrilebiliyor ve uzaktan yönetim kalemi sayesinde sunum ekran başından idare edilebiliyor.

Wollox uzaktan görüntü kontrol sistemi radyo frekans protokolü sayesinde, Wi-Fi (kablosuz ağ protokolü) kullanan benzer ürünlere nazaran daha hızlı veri ve görüntü transferi sunmakta. Bu da sunumlar sırasında özellikle video gösterimlerinde takılma, donma ve gecikme gibi sorunların yaşanmasını engellemekte. Cihaz ile birlikte üretilen ‘Akıllı Tahta Kalemi’ sayesinde sunum yönetmek, ekleme ve çıkartmalar yapmanın daha kolay hale getirilmesi planlanmış. Akıllı kalem ile sunum yapılan ekran alanı uzaktan yönetilebiliyor ve herhangi bir ekran akıllı tahtaya dönüşebiliyor.

Wollox sadece şirketler ve toplantı odaları için üretilmemiş. Özel ve devlet okulları, üniversiteler, sunum odaklı çalışan firmalar, oteller ve fuar alanları gibi çeşitli alanlarda da kullanılması hedeflenmekte. Arıkovanı’nda kitlesel fonlama kampanyası açılan cihaz, kampanya sonuna kadar gerekli desteği bulduğu takdirde seri üretilip satışa çıkabilecek. Kampanyada cihazın ‘Tak-Çalıştır’ ve ‘Kablosuz’ gibi farklı işlevleri olan modelleri indirimle önsipariş edilebilmekte.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.