btbilgi

Bir lüks otomotiv markası iseniz ve çevrenizdeki tüm sektör, hatta tüm dünya ileri teknoloji sayesinde dönüşüyorsa ne yapmalısınız? Aston Martin örneğinde yelpazenizi genişletir ve farklı mecraları test etmeye başlarsınız. Daha önce markanın tasarladığı 4 milyon dolarlık kişisel mini denizaltı Triton’u görmüştük. İngiliz lüks spor araba üreticisi şimdi de ‘Volante Vision’ isimli konsept aracı tanıtarak, göklere de hakim olmak istediğini söylüyor.

Volante Vision dikey kalkış ve iniş (vertical take-off and landing – VTOL) özelliği olan bir kişisel hava aracı olarak tasarlanmış. Cranfield Üniversitesi, Cranfield Aerospace Solutions ve Rolls-Royce ile ortaklaşa geliştirilen projenin hedefi, şık ve lüks kişisel ulaşımı gökyüzüne taşımak. Bu yeni proje dünyanın en iyi havacılık, itiş teknolojileri ve tasarım uzmanlarını bir araya getirmesi ile dikkat çekmekte. Konsept araç elektrikli ve otonom araç alanlarındaki en gelişmiş teknolojilk gelişmeleri bünyesinde barındıracak.

Aston Martin Başkanı ve CEO’su Dr. Andy Palmer, “Kentsel alanlardaki nüfusun büyümeye devam etmesiyle birlikte, şehirlerdeki trafik giderek daha fazla büyüyecek. Trafik sıkışıklıklarını düşürmek, kirliliği azaltmak ve mobiliteyi arttırmak için alternatif çözümleri keşfetmemiz gerekiyor. Hava yolculuğu ulaşımın geleceğinde çok önemli bir rol oynayacak ve Volante Vision Concept de mobilite konusunda nihai lüks çözüm olacak” açıklamasını yapıyor.

Aston Martin Başkan Yardımcısı ve Kreatif Direktörü Mark Reichman ise yeni konsept araçla ilgili, “Yeni nesil kentsel ulaşımın başlangıç noktasındayız. Dikey mobilite artık bir fantezi değil, gerçek. Sanatın ve teknolojinin birleşimini sunabilecek bir lüks konsept uçak yaratma şansımız var” sözlerini aktarmakta.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.