btbilgi

Emirates Airlines ilginç çalışmalarına bir yenisini ekleyerek, web sitesinde uçaklarının içlerini sanal gerçeklik ile gezme fırsatı sunuyor. Sanal gerçeklik (VR) teknolojisini bu şekilde kullanan ilk havayolu olan Emirates, yolcularına A380 ve Emirates Boeing 777 uçaklarının iç kısımlarını üç boyutlu ortamda gösterebilmekte. Kullanıcılar uçakların koltuklarını, kabinleri ve uçak içindeki ürünleri 360 derece inceleme imkanına erişiyorlar.

Sanal gerçeklik gezintisi, kullanıcılara üzerinde ilerlenebilen bağlantı noktalarını aracılığı ile bir A380’nin Economy, Business ve First Class kabinlerinin yanı sıra, ikonik uçak içi Lounge ve Spa’dan oluşan alanlarında gezme fırsatı vermekte. Bu üç boyutlu deneyim halen Emirates A380’in üç sınıfında mevcut. Ancak yakında A380 ve Boeing 777 uçaklarının tümünü kapsayan filonun tamamına yönelik görselleştirmeler de tamamlanacağı belirtiliyor.

Kullanıcılar Google Cardboard veya daha profesyonel VR gözlükleri ile kabinde sanal şekilde gezinebiliyorlar. Bu şekilde uçuş öncesi koltuk seçmek de mümkün. Bu servis herhangi bir dış uygulama ya da eklentiye gerek olmaksızın, tüm cihazlarla direk resmi web sitesinde ulaşılabilir durumda. Sanal gezintide görülen üç boyutlu koltuk modelleri, en son düzenlenen Crystal Cabin Ödülleri’nde en vizyoner konsept alanında Kristal Kabin ödülünü alan Renacen ile birlikte geliştirilmiş.

Emirates Kurumsal İletişim, Pazarlama ve Marka (Dijital) Üst Düzey Başkan Yardımcısı Alex Knigge konu ile ilgili şu açıklamayı yapmış: “Yolcularımıza hem karada hem de uçakta eşsiz bir seyahat deneyimi sağlamak için sürekli yatırım yaparken, aynı zamanda onlara dünya çapında bir dijital deneyim sağlamak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu, yolcularımıza uçağa binmeden önce olağanüstü Emirates deneyimi hakkında bilgi almaya yönelik büyük fırsat sağlayan yeni VR teknolojisini sunan ilk havayolu şirketi olmaktan dolayı memnunuz. Müşterilerle yaptığımız kullanılabilirlik testlerimizde, koltuklarını seçerken 3D kabin ve koltuk modelleri ile özellikle ilgili olduklarını gördük.”

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.