btbilgi

Facebook’un dünya çapında uyguladığı ‘She Means Business’ programı, kadın girişimcileri işlerini büyütmek için eğitmeyi amaçlıyor. Bunun için Facebook ve Instagram gibi kanalları nasıl kullanacaklarını da içeren çeşitli eğitimler düzenlenmekte. Vogue Türkiye de bu programa dahil etmek üzere, Türkiye’deki kadın girişimcilere yönelik yeni bir yarışma başlatmış durumda.

31 Temmuz’a kadar Vogue Türkiye resmi web sitesi üzerinden başvurular kabul edilecek. Sonuçta yaratıcı fikrini hayata geçirmiş ve hikayesiyle ilham veren üç kadın girişimci seçilecek. Facebook da bu kadın girişimcileri, özel bir seyahat ile Londra’daki ofisinde ağırlayacak. Seçilen girişimciler hem program dahilindeki eğitimlere katılacaklar, hem de her birine işletmelerini dijital dünyada büyütmeleri için 1.000 dolar tutarında Facebook reklam kredisi hediye edilecek. Yarışmaya katılmak için önşart olarak halihazırda kurulmuş ve faaliyet gösteren bir girişim bulunması gerekiyor. Sadece fikir aşamasında olan başvuruların değerlendirmeye alınmayacağı belirtilmekte.

Kadın girişimcilerin yarışmaya katılabilmek için maksimum 5000 karakterlik bir metin hazırlamaları gerekli. Bu metinde kişisel ve şirket hikayelerini, gelecek planlarını, kazanırlarsa ödülü nasıl değerlendireceklerini anlatmalılar. Bu metine işletmelerinin Instagram ve Facebook hesaplarını da ekleyip, yarışmanın başvuru formunu doldurmak gerekiyor. Vogue Türkiye yarışmacılara verdiği tavsiyede; metni hazırlarken kendilerinden, kuruluş hikayelerinden, şirketin ne durumda olduğundan ve kazanmanın ne gibi faydalar sağlayacağından bahsetmelerini öneriyor.

Yarışmanın jürisi aşağıdaki isimlerden oluşmakta:

  • Derya Matraş: Facebook Türkiye Ülke Direktörü
  • Seda Domaniç Sökmen: Vogue Türkiye Genel Yayın Yönetmeni
  • Canan Özdemir: The House Cafe’ler Ortağı ve Genel Müdürü, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi
Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.