btbilgi

İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde sağlık girişimlerinin gelişimini hedefleyen BioCube İstanbul Sağlık İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi, önemli bir gelişmeye imza attı. Merkezin geliştirdiği girişimlerden Digime3D, yerli sermaye ile kurulmuş olan ve uluslararası alanda faaliyet gösteren yatırım ve danışmanlık firması Tarvenn’den yatırım aldı. Alınan yatırım 2,2 milyon TL değerleme ile gerçekleştirildi.

Digime3D teknolojisi üç boyutlu vücut tarama ile özel yazılım ve donanımları birleştiriyor. Bu sayede kişilerin tüm vücut ölçüleri otomatik olarak alınıyor; vücut, yağ ve kalori analizi yapılabiliyor, grafik destekli raporlama araçları sayesinde de tüm bu veriler kolaylıkla takip edilebiliyor. Bu proje için hazırlanan yüksek hassasiyetli 3D tarayıcı sayesinde, vücudun kusursuz üç boyutlu modeli oluşturulup hangi bölgesinde ne kadar değişiklik olduğu kolayca saptanabilir.

Digime3D’nin “Digi Health” çözümü ile vücut yağ oranı ve günlük kalori ihtiyacı gibi birçok veri eş zamanlı olarak hesaplanabiliyor. Dünya çapındaki benzerlerinden sistemi farklılaştıran şey, yüksek hassasiyeti ve taşınabilir özelliği. Digime3D özellikle spor merkezleri, diyetisyenler, sağlık kurumları ve tekstil firmaları için düşük maliyetli, yüksek hassasiyetli ve kolay kullanılabilen bir çözüm sunuyor.

Digime3D kurucusu Derya Kavarna bu sistem ile müşteri memnuniyeti ve bağlılığını arttıran teknoloji odaklı bir çözüm sunmayı hedeflediklerini belirtmekte. Kavarna konuyla ilgili, “Tarvenn’den aldığımız yatırımla finansal ve operasyonel olarak güçlenerek daha fazla müşteriye ulaşmayı ve yakın zamanda yurtdışına açılmayı hedefliyoruz. Tarvenn’in desteği ile büyüme ve kurumsallaşma yolunda büyük adımlar attık. Bir yatırımcıdan çok ekip arkadaşı gibi her adımda birlikte çalışıyoruz. Tarvenn’in geniş ağı ve uluslararası bağlantıları sayesinde kurumsal iş birliklerini arttırmanın yanında yurtdışı pazarlara da açılacağız” açıklamasını yaptı.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.