btbilgi

Yolda bisiklet kullanmak hiç düşünmeden yapacağınız bir aktivite. Peki ya suyun üzerinde bisiklete binmek isterseniz ne yapacaksınız? Şimdiye kadar bu ekstrem fikre yönelen çeşitli ilginç deniz araçları oldu. Ama büyük ihtimalle eski bir BMW tasarımcısının elinden çıkmış, ‘trimaran’ denilen türden Red Shark su bisikletleri bu konudaki en başarılı ürün olabilir.

Red Shark CEO’su ve endüstriyel tasarımcı Josep Rubau bu aracın fikir babası. Kendisi daha önce sadece BMW için değil, Volkswagen için de çalışmış ve Tramontana süper spor otomobil modelini de tasarlamış. Yeni su bisikleti ise denizde spor yapmak isteyen ve yenilikçi birşeyler arayan maceracı ruhlara yönelik düşünülmüş. Bu su bisikletleri göllerde, nehirlerde ve belli bir dalgaya kadar da denizde kullanılabiliyor.

Red Shark sitesinde su bisikletlerinin üç modeli sunulmakta. ‘Adventure’ modeli maceracılar ve keşif seveneler için hazırlanmış. ‘Sport’ modeli performas peşinde koşan, hangi ortamda olursa olsun spor faaliyetlerini maksimum şekilde ciddiye alanlar için. Fun modeli ise su üzerinde eğlence arayan, çok kasmak istemeyen rahat kişilere yönelik tasarlanmış. Araçların gövdeleri yüksek yoğunluklu polyetilen (HDPE) materyalinden üretilmiş. Sport versiyonu daha hafif ve performans odaklı olduğu için neredeyse tamamen karbon fiberden inşa edilmiş durumda.

Üç model de katlanabilir gövdelere, sudan çekilebilir dümene, tuzlu suya dayanıklı hareketli aksama ve paslanmaz çelikten bağlantı noktaları ile vidalara sahip. Bunların dışında Adventure modelinde üçlü teknenin altında ekstra koruma ve su geçirmez bir depo bölmesi var. En ucuz model olan Fun 4 bin 995 Euro’ya, Adventure modeli 6 bin 995 Euro’ya ve en pahalı Sport modeli 9 bin 995 Euro fiyata yakında satışa sunulacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.