btbilgi

En yenilikçi mimari trendlerinden olan konteynerde yaşam, dünyanın her ülkesinde giderek artan miktarlarda meraklıyı kendine çekmekte. Birçok şirket bu ürünleri kullanarak çok değişik çözümler üretmekte. Bazıları sade, bazıları ise lüks seçenekler içeren konteyner evler hem modüler yapıları, hem de pratik üretimleri sayesinde büyük ilgi görmekte. ABD’deki Teksas eyaletinde bulunan Flophouze firması ise, konteyner ev konusuna şüpheyle yaklaşanlara güzel bir yaklaşımla geliyor.

Konteyner ev denilince tüketicilerin çoğu önyargılı yaklaşabilir diye düşünen Flophouze, farklı bir fırsat sunuyor. Firma hem konteyner evler üretiyor, hem de yeni açtığı otelde bu evlerde yaşama ve deneme şansı sunuyor. Açtığı otelde 6 farklı iç tasarıma sahip konteyner süit bulunmakta. 3-4 kişilik her süit bir salona, mutfağa, yatak odasına ve banyoya sahip. Gecelik konaklama fiyatları 175 dolardan başlıyor ve misafirler konteynerlerdeki rahatlıkların ötesinde dış alanlardaki hamakları, mangal bölümlerini ve elektrikli araç şarj istasyonlarını da ücretsiz kullanabiliyorlar.

Flophouze bu konteyner evlerin tüm iç tasarımını ve altyapı servislerini kendisi sunuyor. Her evin zemini sürdürülebilir ahşap malzemeler ile döşenmiş. Bu ahşapların hepsi firmanın kendi tesislerinde üretilip hazırlanıyor. Pencereler Philadelphia’da yıkılacak bir okuldan alınmış ve geri dönüştürülüp monte edilmiş. Mutfaklardaki tezgah ve dolaplar ise Brooklyn’de kapatılmış bir laboratuvardan alınıp yenilenmiş. Sonuçta ortaya retro görünümlü, sıcak ve çevreye duyarlı birer iç dekorasyon örneği çıkmış.

Konteyner mimarisi denilince, Flophouze daha önce gördüğümüz ilginç örneklere eklenmiş oldu. Bunların arasında paylaşımlı ofis tasarımları, dev otel tesisleri ve açılıp kocaman binalara dönüşen modüler yapılar da bulunmakta.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.