btbilgi

Lego oyuncaklarının tüm zamanların en popüler oyuncaklarından olduğu konusunda kimsenin iknaya ihtiyacı olduğunu sanmıyoruz. Çocuklar kadar her yaştan yetişkinler de bu bloklu oyuncakları çok seviyorlar. Çocuklar Lego’ları hayal güçlerini geliştirmek ve hikaye yaratmak için kullanırken, büyükler ise sanat eserleri ve mekanik şaheserler üretme özelliği için seviyorlar. Şimdi bu oyuncaklara Stüda isminde yenilikçi bir ürün eklenmiş durumda.

Anlaşıldığı kadarı ile bu sevgi blokların kendisinde bitmiyor, bazı firmalar Lego tarzını günlük hayatın içine daha da fazla entegre etmek için uğraşıyorlar. İtalyan tasarım evi Studio NINE ve mutfak tezgahlarından tanıdığımız Corian markası, beraberce yenilikçi bir projeye imza atmışlar. Stüda mobilya serisini yaratan ikili, aynı anda hem eğlence hem de stili birleştirmeyi başarmış gibi görünüyor.

Stüda serisi mobilyaların en büyük özelliği, her yanlarının Lego bloklarına uyumlu olmaları. Blokların büyüklüğünde girintilerle kaplı mobilyalara her çeşit parça takılıp çıkartılabilmekte. Bu yüzeyler özel bir Corian materyalinden üretilmiş. Ultra modern bir çizgiye sahip bu depolama ürünlerinin dışları tamamen beyaz ama iç yüzeyleri istenen renkte seçilebiliyor. Böylece kapakları kapatıldığında uzaktan birer oyun aracı gibi durmamaları ve her modern evin salonuna uyum sağlamaları amaçlanmış. Üç farklı boyda üretilen dolap bölmeleri istenen kombinasyonda düzenlenebiliyor.

Dolapların tepesine de Lego blokları takılabildiği için, istenirse yaratıcı yetişkinler (ve tabi ki çocuklar) parçalardan basit bir vazo veya birer sanat eseri üretip bunu kırılma ve düşme tehlikesi olmadan sergileyebilir. Bu seri özellikle çocukları ile oyun oynamayı seven ebeveynler ve hala Lego tutkusundan kopamayan, içlerinde küçük birer çocuk barındıran büyükler için tasarlanmış denilebilir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.