btbilgi

Kuveyt Türk’ün yazılım projelerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlediği hackathon yarışması, bu sene ‘FinTech’ temasıyla ikinci kez düzenlendi. Yarışma başta alternatif ödeme çözümleri ve sosyal medya deneyimli mobil uygulama konuları olmak üzere, finansal teknolojiler alanında inovatif fikirler sunmak isteyenlere güzel bir platform haline gelmiş durumda. Kuveyt Türk Hackathon etkinliğine bu sene 400’e yakın başvuru yapıldı, bunların arasından seçilen 100’e yakın yarışmacı 25 proje ile mücadele etti.

Kuveyt Türk Hackathon’da birinciliği online tahsilat sistemi olan Herkod adlı proje aldı. Yarışmanın ikincisi Augmented Cube, üçüncüsü ise Abra adlı projeler oldu. Yarışmanın dördüncü ve beşincisi ise Ravens ve Bicode isimli projeler oldu. Birinci olan proje 20 bin TL, ikinci olan proje 15 bin TL, üçüncü olan proje 10 bin TL, dördüncü ve beşinci olan projeler ise 5’er bin TL’lik ödülün sahibi oldu.

Kuveyt Türk Hackathon ‘FinTech’ yazılımcılarına destek olduHerkod

Ticari işletmelerin yanı sıra IBAN numarasına sahip herkesin kullanabildiği, blokeli havale işlemi olarak da nitelendirilebilen, sanal pos sistemi gerektirmeyen online tahsilat sistemi.

Augmented Cube

Banka müşterilerinin ve çalışanlarının artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisiyle benzersiz bir veri analizi deneyimini elde edecekleri, mobil cihazlarda çalışabilecek ve kullanıcısına üç boyutlu olarak görselleştirilmiş verilerin sunulduğu ve Kuveyt Türk özelinde API’lerle dinamik bilgilerin eş zamanlı olarak kullanıcıya sunabileceği bir uygulama.

Abra

İnsandan insana iletişimin azaldığı günümüzde eğitim görüp de maddi durumu yeterli olmayan bireylere daha farklı bir yolla dikkat çekerek, insanların bu konuda yardım etmelerini kolaylaştıracak bir proje.

Kuveyt Türk yaptığı resmi açıklamada FinTech alanındaki yaratıcı gelişmeleri takip ettiklerini, bundan sonra da hem düzenleyecekleri hackathon yarışmalarıyla hem de Lonca Girişimcilik Merkezi ile yeni fikir ve projeleri desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.