btbilgi

Avusturalya kökenli havayolu firması Qantas, uçakları ile seyahat eden yolculara yeni bir vakit geçirme seçeneği sunmaya başlıyor. Yolcular her havayolunda olduğu gibi uçuş sırasında isterlerse film izleyebiliyor, müzik dinleyebiliyor veya oyun oynayabiliyorlar. Fakat yeni başlatılacak bir uygulama ile artık isteyen yolcular eğlence sisteminde sakinleştirici videolar izleyebilecek. Özel tasarlanmış bu videolar istenirse sanal gerçeklik ortamında da izlenebiliyor.

Firmanın yolculara sunduğu meditasyon videoları içerik olarak Avusturalya’nın doğal güzelliklerine odaklanmakta. Videolarda çöller, çayırlar, kıyılar, ormanlar ve gün batımı gibi manzaralar, sakinleştirici müzikler eşliğinde verilmekte. 10 dakika uzunluğundaki meditasyon videoları, yolculara soluk alıp verme egzersizleri de sunmakta. Qantas firmasının tüm yolcuları 2017’de toplamda 22 milyon saat uçak içi eğlence sistemi kullanımına imza atmış. Dolayısı ile firma yolcuların havada ne tercih ettiklerini özellikle incelemekte.

Qantas Airways Müşteri İlişkileri Müdürü Vanessa Hudson yolcuların uzun uçuşlar sırasında kendilerine zaman ayırmayı sevdiklerini söylüyor: “Yolcularımız uçuşlarda kitap okumayı veya film izlemeyi seviyorlar. Biz de rahatlamalarına daha fazla yardımcı olabilmek için yeni meditasyon seçenekleri sunmaya karar verdik. İçerik ortaklarımızdan gelen seçenekler, filmler, müzikler ve uçak içi kablosuz Wi-Fi kullanımı sayesinde yolcularımız asla sıkılmayacaklar.”

Firma uçak içi kablosuz internet servisini ilk olarak iç uçuşlarda kullanılan A330 ve B737 uçaklarında devreye sokuyor. Qantas bunun için küresel uydu internet sağlayıcısı ViaSat ile anlaşmış. Ayrıca uçaklarda abonelik sistemi ile Apple Music, Audidble sesli kitap hizmeti ve online TV izleme sitesi Stan de erişilebilir olacak. Bu servisler ve havada meditasyon videoları Haziran ayının başından itibaren devreye alınacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.