btbilgi

Eğer yakın zamanda bir iPhone X almayı düşünüyorsanız, işte size çok ilginç bir fırsat. Lüks akıllı telefon modifikasyonları ve telefon aksesuarları üreten Rus kökenli Caviar firması, benzerini göremeyeceğiniz bir şey tasarlamış. Firmanın güneş enerjisi ile şarj olan yeni ek batarya paketi, yanında bir adet iPhone X ile birlikte geliyor. iPhone X Tesla adı verilen bu ürün ilk bakışta sıradışı gibi durmasa bile, 4 bin 600 dolarlık fiyatı kesinlikle ilginizi çekecektir.

Caviar firmasını önceden ürettikleri, üzerinde Vlademir Putin’in resmi işlenmiş 3 bin 200 dolarlık özel altın iPhone 5S modelinden hatırlıyor olabilirsiniz. Yeni fikirleri olan iPhone X Tesla ise biraz daha ayağı yere basan bir ürün denilebilir. Sunulan ürün fotoğraflara bakılırsa, güneş paneli ve batarya paketi telefonun bir parçası gibi duruyor. Yani çıkartıp başka bir telefona takamayabilirsiniz. Ama en azından cihaz sayesinde dünyanın en pahalı iPhone X’lerinden birine sahip olabilirsiniz.

Cihazın gövdesi sağlam karbondan imal edilmiş. Altın ayrıntılar ve batarya şarj göstergesi arka yüzün dikkat çeken noktaları. Firma mühendisleri cihaz üzerinde 100 saati aşan sağlamlık testleri yapmışlar. Ürünün güvenilirliği, sorunsuz çalışması ve işlevini düzgün yapması garanti edilyor. Ne yazık ki Caviar ürünün performansı ile ilgili teknik bilgileri henüz aktarmamış. Fakat bu telefonun benzeri güneş paneli içeren akıllı telefon kılıflarının, ABD akıllı telefon aksesuar pazarında 50 ile 250 dolar arasında bulunabildiği Digital Trends sitesi tarafından hatırlatılmış.

Caviar firması bu telefondan sadece 999 adet üretecek. 64 GB depo kapasiteli model 4 bin 600 dolar ve 256 GB kapasiteli model ise 4 bin 850 dolara satılacak. Üretimden ilk çıkacak iPhone X Tesla cihazının paketlenip, Tesla firmasının kurucusu ve CEO’su Elon Musk’a gönderileceği açıklanmış. Elon Musk’ın bu fikirle ilgili ne diyeceği şimdiden merak konusu.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.