btbilgi

Eğer bu aralar Snapchat uygulaması içinde bir türlü atlayamadığınız veya kapatamadığınız reklam videoları görüyorsanız, sorun sizde değil. Çünkü popüler sosyal medya platformuna geçilemeyen 6 saniyelik reklamlar geldi. TV reklamlarına benzeyen, özel çekilmiş bu reklam videoları Mayıs ayından itibaren kademeli şekilde tüm kullanıcılara yayılacak.

Bu Pazartesi günü ilk kez kullanıcıların denk düşmeye başladığı geçilemez reklam videoları, kullanıcıların arkadaş akışları içinde yer almıyor. Şimdilik sadece platforma özel içeriklerin sunulduğu ‘Shows’ kısmında yer almakta. İlk görülen reklamlar arasında sinemalara bu hafta gelecek olan Deadpool 2 filmi, Samsung Galaxy S9 ve Snapple videoları bulunmakta. Reklamlar izlenmekte olan bir dizinin ortasında, aynı TV’deki gibi bir biçimde sunuluyor.

Snapchat uygulamasına geçilemeyen video reklamlar geldi
Kaynak: AdAge

AdAge sitesi Snapchat platformunun uzun zamandır geleneksel TV’ye, mobil bir alternatif yaratmaya çalıştığından bahsetmekte. Platformun Shows kısmında NBCUniversal, Walt Disney Co. ve Viacom gibi medya ortaklarından gelen özel videolar sunuluyor. Bu videoların arasında giren 6 saniyelik reklamlar geçilemiyor, fakat 2014’den beri uygulama içinde izlenen tüm reklamlar geçilebilir durumdaydı. Firmanın reklamveren müşterilerinin, geçilebilir reklamların izlenme sürelerinin çok kısa olmasından (ortalama 2 saniyenin altında) şikayet ettiği ve o sebeple geçilemez reklam formatının denenmesine karar verildiği iletiliyor.

Video reklamlar oynarken kalan süre görülmediği gibi, şimdilik tıklandığında herhangi bir şey olmuyor. Yani videolar geçilemiyor ama herhangi bir web sitesine, bir Snapchat hesabına veya başka bir yere de yönlendirilmiş değil. Bu durumun yakın gelecekte değişebileceği tahmin edilmekte.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.