btbilgi

İngiltere ve Kanada’da yaşayan bir Türk girişimci ekibi, Yeni bir seyahat ekosistemi yaratma amaçlı bir mobil uygulama geliştirdiler. ‘btrfly’ isimli uygulama, uçakla yolculuk yapacak kişilerin hep beraberce oluşturdukları sanal bir bekleme salonu gibi hizmet vermek için tasarlanmış. Dünyada çapında 380 havaalanında kullanılabilen btrfly, yolcuların tüm bekleme salonlarında birbiriyle diyalog kurmasını ve sosyalleşmesini sağlayıyor. Eğer uçuş sırasında internet bağlantısı varsa, uçak içindeki yolcular da sanal salonlardan yararlanabiliyor.

Uçak yolcularına sanal bekleme salonu: btrflyKullanıcılar btrfly sayesinde havaalanında veya havada yolculuk sırasında geçirdikleri boş saatleri bir yol arkadaşı bularak değerlendirebilir. Uygulamadaki profillerde yer alan meslek bilgileriyle, beklenmedik bir iş bağlantısının temellerini de atılabilir. Tek başına seyahat eden ve özel yolcu salonlarına giriş hakkı olan yolcular, bu haklarını uygulama üzerinden tanışacakları bir kişi için de kullanabilmekte.

Uçak yolcularına sanal bekleme salonu: btrflybtrfly uygulaması için çeşitli markalar ile de işbirliği yapılmış. Markalar “Smart Lounge” konsepti aracılığı ile kullanıcılara özel ayrıcalıklar sunuyorlar. Smart Lounge üyeliği bulunan kullanıcılar havalimanlarındaki restoranlarda indirim ve ikramlardan faydalanabiliyor. Smart Lounge’un bir başka ayrıcalığı ise, uçuş bilgilerinizi takip ederek sizi bilgilendiren ‘Skye’. Skye yolculuk odaklı bir kişisel seyahat asistanı gibi çalışıyor. Mesela uçaktan indiğinizde bagajınızın nerede olduğu bilgisini uygulama üzerinden size söylüyor.

Uygulama Android ve iOS mobil işletim sistemleri için kendi uygulama mağazalarından indirilebilir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.