btbilgi

Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup girişimcilik programı, ikinci dönem mezunlarını verdi. 11 Mayıs’ta gerçekleşen ve girişimcilerin projelerini sunduğu Demo Day organizasyonunda farklı sektörlerden profesyoneller, melek yatırımcılar, mentorlar ve girişim sermayesi fonlarının temsilcileri bir araya geldi.

Workup girişimcilik programı, hayata atılmaya çalışan bir girişimin en büyük sorunlarından olan “müşteri bulabilme” ve “kendini kitlelere duyurabilme” konularında destek vermekte. Girişimciler programın web sitesindeki chatbot üzerinden başvuru yapmakta. İş modelleri ve hedefledikleri pazarlar göz önünde bulundurularak ön elemeden geçmekteler. Başarılı bulunan ekipler iş fikirlerini tanıtmak üzere ‘Pitching Day’ organizasyonuna davet ediliyor. Oylama sonucunda da programa dahil olacak girişimler seçiliyor.

Bu girişimler 6 aylık program süresince alanında uzman kişiler ve İş Bankası’nın yöneticilerinden düzenli şekilde mentorluk desteği almaktalar. Girişimlere iş fikri geliştirme, yalın girişimcilik metotları, araştırma, ekip kurma, yönetme, hukuk, finans, muhasebe, sunum teknikleri, satış, pazarlama, devlet hibeleri ve teknik konularda ücretsiz danışmanlık hizmetleri verilmekte. Ayrıca İş Bankası’nın sunduğu yerli ve yabancı yatırımcılar ile hızlandırma programlarına ulaşma imkanına da kavuşuyorlar. Workup programı Kolektif House bünyesinde Hackquarters işbirliği ve Ömer Erkmen’in baş mentorluğu ile yürütülüyor.

Programın ikinci dönem mezunları aşağıdaki gibi listelenmiş:

  • Glamy: Kullanıcıların birbirlerine kıyafet, ayakkabı veya aksesuar kiraladığı platform.
  • Glocalzone: Diğer ülkelerden gezginler aracılığıyla ürün getirtmeyi sağlayan web uygulaması.
  • Smopin: Benzer ilgi alanları ve konular hakkında konuşmak isteyen kullanıcıları buluşturan mobil uygulama.
  • Flowmagic: Freelance çalışanlar için kullanımı kolay iş izleme ve proje süreçlerini takip etme aracı.
  • Tarlamvar: İnsanları ağaç sahibi yapan ve hasat zamanı kendi ağaçlarının sertifikalı, sağlıklı ürünleriyle buluşturan bunu yaparken çiftçinin gelirini artıran girişim.
  • Pacer: Şirketler için sosyal öğrenme platformu.
  • Leafinbox: Şirketler için e-imza destekli elektronik belge yönetimi platformu.
  • Clotie: Kişisel stilistlerin tarzına uygun hazırladığı kombinleri evinde deneyerek sadece beğendiklerini satın almanı sağlayan web uygulaması.
  • Bakkaldan: Bakkallardan sipariş vermeyi sağlayan mobil uygulama.
  • Adverport: Reklam verenlerin YouTube fenomenleriyle buluşmalarını sağlayan platform.
Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.