btbilgi

Microsoft son düzenlediği ‘Build’ konferansında, masaüstü popüler işletim sistemi ve ofis seti ile ilgili bilgiler verdi. Buna göre dünya üzerinde Windows 10 kullanan cihaz sayısı 700 milyon olmuş. Bu rakam yaklaşık bir sene önce 500 milyon civarındaydı. 2015’de işletim sistemi kullanıma açıldığında, Microsoft’un hedefi 2018’de 1 milyar cihazda yer almaktı. Bu hedefi yakalamaları biraz zor gibi görünüyor ama yine de yaygınlık açısından fena bir rakam değil.

Microsoft’un Windows 10 kullanımından daha çok memnun olduğu bir başka konu ise ofis yazılımlarının popüleritesi. Verilen bilgiye göre Office 365 uygulama paketi şu anda 135 milyondan fazla aktif aboneye sahip durumda. Bu rakam 2017’nin Ekim ayındaki 120 milyon kullanıcıdan bu yana hızla artmış durumda. Office 365 aboneliklerinde yıllık yüzde 30 kullanıcı artışı gözlemlendiği açıklanmış. Firmanın bu yazılım paketinden elde ettiği yıllık gelir artışının yüzde 30’dan da fazla olduğu belirtiliyor.

Firmanın yeni Microsoft 365 servisi ile ilgili rakamlar ise henüz açıklanmamış. Göreceli olarak yeni olan bu servis Windows 10 kullanımı, Office 365 aboneliği ve kurumlar için çeşitli çözümleri bir araya getiriyor. Bu çözümler arasında ticari mobil cihaz yönetimi araçları ve kurumsal güvenlik ürünleri de bulunmakta. Build konferansında önemli bir yer tutan Microsoft 365 paketi, firmanın en yeni gözbebeği olmaya aday gibi görünmekte. Paketin sadece büyük kurumsal müşterilere değil, küçük ve orta büyüklükte işletmelere de uygun çözümler içeridiği aktarılmakta. Microsoft 365 aboneliği 2017’nin Kasım ayında tüm kullanıcılara açılmıştı.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.