btbilgi

Dünya çapında konaklama, ev ve oda kiralama servisleri veren Airbnb bu alanda rakipsiz değil. Benzeri tonla başka online servisle boğuşurken, bir süredir de dev otel zincirlerinden gelmeye başlayan rekabetle uğraşıyor. Airbnb’nin sağladığı servisler otellerin sunduğu konaklama hizmetlerini çok ciddi şekidle etkilemiş durumda. Bu yüzden de Hyatt, AccorHotels ve Marriott gibi firmalar çeşitli ortaklıklar ile bu pazara giriyorlar.

Bu otel zincirlerinden Hyatt, küresel paylaşımlı ev servislerine giren ilk marka oldu. Mart ayında yapılan açıklama ile, firmanın sadık müşterilerine sunduğu ‘World of Hyatt’ programı bundan böyle Oasis firmanın kiralık ev hizmetlerinde de geçerli olacak. ‘Unbound Collection’ isimli programa üye otel müşterileri, Oasis’in dünya çapında sunduğu çeşitli kısa süreli kiralık evlerden faydalandıkları zaman Hyatt’dan puan kazanacaklar ve bu puanları otellerde çeşitli avantajlar sağlamak için kullanabilecekler. Bu işbirliği için Hyatt’ın seçtiği Oasis firması, 20 farklı lokasyonda 2.000’den fazla özel tasarımlı ve lüks kiralık ev hizmeti vemekte.

Dev otel zincirleri konaklamada Airbnb ile savaşa giriştiBu dalgadan faydalanan bir diğer marka ise AccorHotels. Fairmont, Sofitel ve Raffles otel zincirlerinin sahibi olan Accor, 2016 yılında benzer bir lüks kısa süreli kiralık ev servisi olan ‘Onefinestay’i satın almıştı. Şimdi iki tür farklı hizmetini birleştiren Accor, Hyatt’ınkine benzer bir programı müşterilerine sunuyor. Onefinestay’in portfolyosunda 180 destinasyonda, 10 bin’den fazla özel tasarımlı ve otel hizmeti alınabilecek kiralık ev/villa bulunduğu belirtiliyor.

En son olarak dünyanın en büyük otel zinciri markalarından Marriott da bu sektöre girmiş durumda. Firma yeni bir açıklama ile ‘Tribute Portfolio Homes’ servisini devreye soktuğunu aktarıyor. Bu hizmet Birleşik Krallık bazlı bir kısa süreli ev kiralama firması olan Hostmaker ile altı aylık ortak bir çalışma olacak. İlk aşamada bir test gibi gözükse de, Marriott bu dönemde 110 milyon üyelik müşteri kitlesine Londra’da bulunan 600 kiralık lüks evi açıyor olacak.

Dev otel zincirleri konaklamada Airbnb ile savaşa giriştiBu evler Marriott’un yüksek standartları ile işletilecek ve üyelere çok çeşitli avantajlar sağlayacak. Bunların arasında otellerdekine benzer hediyelik ürünler, oda temizliği hizmetleri, ek puan kazanma ve ödemeleri puanlarla yapma, 48 saat öncesinden iptal durumunda ödemenin tamamen geri iadesi gibi seçenekler bulunmakta.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.