btbilgi

Maldivlere giden gezginler, isterlerse artık tüm tatillerini dalgaların altında geçirebilecekler. Bu küçük Hint Okyanusu ülkesi masmavi denizi ve derinliklerinin güzelliği ile meşhur, ideal bir tatil destinasyonu. Burada operasyonları bulunan Conrad Hotels & Resorts, yaptığı bir açıklama ile Maldivler’de yeni bir tesis açmaya hazırlandığını belirtti. Muraka adı verilen tesis, dünya çapındaki ilk denizaltı villası örneği olacak.

Conrad Maldives Rangali Island tatil köyü içinde yer alacak olan villanın ismi, Maldivler’in yerel dilinde “mercan” anlamına gelmekte. Muraka villasında dokuz kişiye kadar konaklama sağlanabilecek. Yapılan resmi açıklamada bu villanın “Dünyanın en nefes kesici deniz ortamlarından birinde, derin ve etkileyici bir deneyim” sunmayı hedeflediği belirtiliyor.

Açıklamada Muraka’nın çevresine uyum sağlamak için tasarlandığı ve konuklara Hint Okyanusu’nun eşsiz manzaralarını her fırsatta sunduğu anlatılmış. Muraka villasında kalanlar denizde yaşayan çok renkli deniz yaşamının ilginçliklerinin tam ortasında bulunacaklar. Canlı renkler, çeşitli bitkiler ve deniz hayvanlarının arasında yaşayacak ve her sabah bu güzelliklere uyanacaklar.

Villa iki seviyeli bir yapı olarak tasarlanmış. Bir katı deniz seviyesinin üstünde ve diğer katı ise denizin 5 metre altında yer almakta. Muraka’nın alt katında bir büyük yataklı yatak odası, oturma alanı, banyo ve üst kattaki oturma odasına açılan spiral merdivenler var. Yatak odası manzarası 180 derecelik saydam şeffaf gözlem alanı ile çerçevelenmiş durumda. Üst katta ise bir diğer büyük yatak odası, banyo, spor salonu, personel odaları, oturma odası, mutfak, bar ve yemek alanı bulunmakta. Ayrıca denizin üzerinde gün batımını izlemek için, ideal yöne konumlandırılmış bir de gözlem güvertesi yerleştirilmiş. Güverteye bir de “sonsuzluk havuzu” koymayı ihmal etmemişler.

Conrad Muraka villasında konaklama için fiyat henüz açıklanmamış. Fakat bu lüksü yaşamak için büyük ihtimalle piyangodan sağlam bir ödül çıkması gerekiyor olabilir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.