btbilgi

Küresel bulut hizmetleri veren Amazon Web Services (AWS), hosting firması GoDaddy ile işbirliği yapacak. Bu ortaklıkta GoDaddy’nin servislerinin büyük bir kısmını AWS’ye taşıyacağı açıklandı. Bu altyapı geçiş sürecinin birkaç yıl süreceği tahmin ediliyor. Sonuçta hosting devi AWS’nin aralarında makine öğrenme, analitik, veritabanları ve container’lar da olan geniş hizmet altyapısından faydalanabilecek. Bu ortaklık AWS’nin müşteri bazını genişletirken, GoDaddy ise tüm ürün ve hizmetlerini küresel olarak daha hızlı bir şekilde konuşlandırılabilecek.

GoDaddy’nin zaten AWS ‘Container’ uygulamalarını aktif bir şekilde kullandığı bilinmekteydi. Bu geçişte AWS’nin ‘Amazon Elastic Container Service for Kubernetes’ (Amazon EKS) ürününden de yararlanacak. ‘Amazon Elastic Compute Cloud’ (Amazon EC2) P3 Instances ile makine öğrenme süreçlerini hızlandıracak. Ayrıca kullanıcıların alan adlarının değerini öğrenmesini sağlayan ‘Domain Appraisals’ aracının performansını da yükseltebilecek. Bunlara ek olarak firmanın ‘Yönetilebilir WordPress’ ve ‘Web Sitesi Mimarı’ gibi alan adı ve web sitesi kurulum ürünleri, AWS müşterilerine sunulacak.

GoDaddy CTO’su Charles Beadnall, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “17 milyondan fazla müşterisi olan bir teknoloji sağlayıcısı olarak hızla büyüyen şirketimizi desteklemek için güvenilir, küresel altyapı sunan; teknoloji alanında inovasyon konusunda başarılı performansa sahip bir iş ortağı seçmemiz bizim için çok önemliydi. AWS’yi seçmemizin nedeni de üstün bulut teknolojisi ile bugün ve gelecekteki ihtiyaçlarımızı en iyi şekilde karşılayabileceğini düşünmemiz oldu. AWS ürünlerini kullanarak müşterilerimize kendi işlerini yönetmeleri ve online platformlarda başarılı olmaları için ihtiyaçları olan güçlü araçları sunmak doğrultusunda daha hızlı ve ölçeklendirilebilir şekilde inovasyon yapabileceğiz.”

AWS Global Ticari Satışlar Başkan Yardımcısı Mike Clayville ise, “GoDaddy bu sayede AWS’nin inovatif hizmetlerini dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine sunabilecek. Sektör lideri hizmetlerimiz sayesinde makine öğrenimi gibi yükselen teknolojilerden faydalanabilecek, fikirlerini hızlıca test edebilecek ve müşterilerine daha sık yeni araç ve çözümler sunabilecek. İnsanlara, fikirlerini online platformlarda gerçekleştirme fırsatını sunan GoDaddy ile işbirliğimiz konusunda heyecanlıyız.” açıklamasını yapıyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.